Barca je po vyhroceném El Clásicu blízko postupu do finále LM

Fotbalisté Barcelony vyhráli 2:0 první utkání na půdě Realu Madrid v semifinále nejprestižnější evropské klubové soutěže Ligy mistrů. O vítězství na Santiago Bernabéu rozhodl v poslední čtvrthodině hry dvěma góly Argentinec Lionel Messi. Real už tu dobu hrál o deseti a Mourinho koučoval z tribuny.

Vítěz Zlatého míče FIFA Lionel Messi s trofejí

Vítěz Zlatého míče FIFA Lionel Messi s trofejí | Zdroj: ČTK

Během osmnácti dní si třetí utkání těchto týmů se od začátku neslo v nervózním duchu, který vygradoval o půli, když dostal po strkanici při odchodu do kabin červenou kartu náhradní barcelonský brankář Pinto.

Do druhého poločasu posílil Real útok, na hřiště nastoupil Emanuel Adebayor. Po patnácti minutách ale neměcký rozhodčí Stark, udělil po předchozím varování červenou kartu Pepému, který trefil šlapákem pravého beka Alvese.

Vyloučení portugalského obránce či defenzivního záložníka nenechalo chladného kouče domácích Josého Mourinha. Gestikulace směrem k hlavnímu rozhodčímu ho stála zbytek zápasu pouze na tribuně. V odvetě se kvůli žlutým kartám neobjeví obránce Realu Sergio Ramos.

Pak začal úřadovat argentinský záložník katalánského velkoklubu Lionel Messi. Nejprve přetavil ve svůj desátý gól v Lize mistrů Affelayův centr, poté sólem mezi pěti obránci pečetil lepší výchozí pozici do odvety na Nou Campu. Ta se hraje za šest dní.

Real Madrid - FC Barcelona 0:2 (0:0)

Branky: 76. a 87. Messi. Rozhodčí: Stark - Salver, Picker (všichni Něm.). ŽK: Arbeloa, Ramos, Adebayor - Alvés, Mascherano. ČK: 61. Pepe - 45. Pinto. Diváci: 71.657.

Real: Casillas - Arbeloa, Ramos, Albiol, Marcelo - Diarra, Pepe, Xabi Alonso - Özil (46. Adebayor), Ronaldo, Di María. Trenér: Mourinho.
Barcelona: Valdés - Alvés, Mascherano, Piqué, Puyol - Xavi, Busquets, Keita - Villa (90. Sergi Roberto), Messi, Pedro (71. Afellay). Trenér: Guardiola.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít