Barcelona a Inter Milán postupují do semifinále Ligy mistrů

Fotbalisté Barcelony nedali v odvetě čtvrtfinále Ligy mistrů Arsenalu šanci a po čtyřech gólech Lionela Messiho vyhráli 4:1 a postupují. První duel skončil remízou 2:2. Dále jde také Inter Milán. Italský klub zvítězil v odvetném utkání na hřišti CSKA Moskva 1:0, stejným výsledkem vyhrál i úvodní zápas. Oba postupující týmy se spolu utkají v semifinále.

Liga mistrů

Liga mistrů | Foto: UEFA

FC Barcelona - FC Arsenal 4:1 (3:1)

Koncert barcelonského Lionela Messiho - to je nejstručnější popis odvetného čtvrtfinálového zápasu Ligy mistrů španělského týmu proti Arsenalu.

Anglický klub se sice zásluhou Bendtnera dostal v 19. minutě do vedení a mohl věřit alespoň na chvíli v dobrý výsledek, veškeré jeho šance ovšem rázně utnul argentinský útočník. Ten ještě do poločasu třemi góly otočil skóre a těsně před koncem utkání dovršil čtvrtou brankou svůj povedený výkon.

Branky: 21., 37., 42. a 88. Messi - 19. Bendtner. Rozhodčí: Stark (Něm.). První zápas 2:2, postupuje Barcelona.

CSKA Moskva - Inter Milán 0:1 (0:1)

Inter přijel do Moskvy s výhrou 1:0 z prvního duelu a lepší vstup do odvetného utkání si nemohl přát. V šesté minutě zahrávalo milánské mužstvo trestný kop, Sneijder využil nadskočení obranné zdi a podstřelil ji. Brankář Akinfejev neměl nárok.

Ve zbytku zápasu už hosté kontrolovali průběh hry a nepouštěli CSKA do souvislejšího tlaku. Navíc po vyloučení domácího Odiaha na začátku druhé půle nebylo o postupujícím do semifinále takřka pochyb.

Branka: 6. Sneijder. Rozhodčí: Lannoy (Fr.). ČK: 49. Odiah (CSKA). První zápas 0:1, postupuje Inter.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít