Barcelona chce v Lize mistrů vrátit Bayernu ´fotbalový hurikán´ z Mnichova

Na překonávání lidských možností stojí většina sportovních výkonů, které lákají pozornost fanoušků. Těch, kteří budou s napětím sledovat dnešní semifinálovou odvetu Ligy mistrů mezi Barcelonou a mnichovským Bayerem, bude nepočítaně a to i proto, že před týmem z Katalánska stojí právě jedna taková sportovní výzva doslova historických rozměrů. Dohánět bude muset totiž čtyřgólový náskok soupeře z úvodního zápasu a to se zatím žádnému klubu v Lize mistrů nepovedlo.

Lionel Messi vyhlíží nad Nou Campem večer velký fotbalový hurikán svého týmu

Lionel Messi vyhlíží nad Nou Campem večer velký fotbalový hurikán svého týmu | Zdroj: ČTK

Ticho před bouří, i tak by se dal popsat shodný obrázek ze všech posledních tréninků Barcelony. Zdánlivá uvolněnost, typická pro prostředí tohoto katalánského velkoklubu, jakoby se vytratila z tváří hvězd, které většinu své kariéry přehrávaly soupeře rozdílem třídy. Pak ale přišlo datum 23. dubna 2013 kdy španělské hvězdy smetl z nebe fotbalový hurikán nad Mnichovem. Jeho následky byly a jsou hodně vážné, Katálánci ale věří, že stále nejsou katastrofální.

00:00 / 00:00

Fotbalisté Barcelony jsou odhodláni bojovat za historii klubu a o postup do finále LM se proti Bayernu ještě poprat

„Pamatuji si, že můj otec byl před devíti lety na odvetě v Miláně, kde La Coruňa senzačně vyhrála 4:0 a postoupila. Můžeme potvrdit, že něco takového je opravdu možné, i když to bude velice těžké. Reprezentujeme ale celou sportovní historii pojmu Barcelona a podle toho se zachováme," slibuje za katalánský klub Gerard Pigué, který přidává příklad zatím největšího obratu v historii Ligy mistrů.

Ten se v ročníku 2003/04 povedl po domácí porážce o tři góly Deportivu La Coruňa. Barcelona ztrácí v pomyslném poločase proti mnichovskému Bayernu ještě o branku navíc a tak si silácká gesta před odvetou rozhodně nemůže příliš dovolit.

Fotbaloví skauti jsou pro kluby nezbytností, Čech Říčka patří k evropské elitě

„Na otázku co očekávám od svého týmu je velice jednoduchá odpověď. Čekám, že budeme lepší než Bayern, že dáme góly a budeme hrát dobrý fotbal," jednoduchá odpověď trenéra Barcelony Vilanovi, kterou ale nebude zase tak jednoduché převést na trávník, zvlášť poté jak dominantně ve prospěch Němců vyznělo první vzájemné utkání.

Trenér Villanova slibuje ofenzivní smršť, do půle chce dva góly svého týmu

Barcelona, pokud se chce opravdu vrátit do hry, potřebuje dát večer gól co nejdříve, což potvrdil i včerejší odvetný duel Realu s Dortmundem. V něm nakonec chyběl Bílému baletu k postupu jediný gól, ačkoliv si z Německa odvezli Španělé také vysokou prohru 1:4. Problémem tak nakonec byl právě fakt, že první gól vstřelil Real včera až v 83. minutě.

„Ano s tím se dá souhlasit, potřebujeme dát dva góly v první půli, to je naprosto nezbytné," slibuje hodně ofenzivní pojetí od úvodních minut trenér Barcelony Tito Vilanova. Fotbaloví fanoušci se tedy zřejmě mohou těšit v rozmezí jediného týdne na další fotbalový hurikán nad Evropou. Zda bude mít pro soupeře tak zdrcující následky jako ten v Mnichově, to se ale dozvíme až kolem půl jedenácté večer.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít