Barcelona drží palce trenéru Vilanovovi v boji s rakovinou

Fotbalovou FC Barcelonou včera otřásla smutná správa. Kouči katalánskeho klubu Titovi Vilanovovi se totiž obnovil rakovinový nádor slinných žláz. V barcelonské nemocnici čtyřiačtyřicetiletého trenéra operovali. Jaký je jeho stav teď po operaci, o tom jménem mužstva mluvil jeho kapitán Carles Puyol.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tito Vilanova | Foto: Reuters

„První informace, které jsme po operaci dostali, jsou takové, že všechno proběhlo v pořádku,“ uvedl na tiskové konferenci v Barceloně Puyol.

Vilanova si nejdřív tři až čtyři dny poleží v nemocnici, potom absolvuje zhruba šestitýdenní léčbu radioterapií a chemoterapií.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér Barcelony Tito Villanova má ve svém boji s rakovinou plnou klubovou podporu

„Když jsme se to včera dozvěděli, bylo to tvrdé, neznali jsme totiž přesnou diagnózu, až dokud nepřišel Tito před tréninkem do šatny mezi nás a všechno nám lépe nevysvětlil. Povzbudilo nás, když jsme viděli, jak je odhodlaný, má chuť se s chorobou znovu porvat. Měl teprve před operací, ale už přemýšlel o návratu – a to je dobré znamení,“ řekl barcelonský kapitán.

Fotbalový svět od včerejška spekuluje o tom, zda mužstvu prozatímně nevypomůže jeho předcházející slavný trenér Josep Guardiola. Tuto možnost ale katalánský klub dementoval. Otázka ale je, zda bude Vilanova schopný mužstvo vést už v době rekonvalescence. Uvidí se v nejbližších dnech, zatím povede Barcelonu Vilanovův asistent Jordi Roura.

Ľubica Zlochová, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme