Barcelona je stále stoprocentní, Real zaváhal i potřetí

Fotbalisté Barcelony jsou po dvou kolech ve španělské nejvyšší soutěži stále stoprocentní, na hřišti Pamplony si díky dvěma brankám Lionela Messiho zajistili vítězství 2:1. Největší konkurent Barcelony Real Madrid naopak prohrál s Getafe 1:2.

Osasuna's Marc Bertran (L) and Francisco Punal Martinez (R) challenge Barcelona's Lionel Messi  during their Spanish first division soccer match at Reyno de Navarra stadium in Pamplona August 26, 2012

Osasuna's Marc Bertran (L) and Francisco Punal Martinez (R) challenge Barcelona's Lionel Messi during their Spanish first division soccer match at Reyno de Navarra stadium in Pamplona August 26, 2012 | Zdroj: Reuters

Barcelona na trávníku Pamplony od 17. minuty prohrávala poté, co se z úhlu prosadil Joseba Llorente. Svěřenci trenéra Tita Vilanovy dlouho nemohli na soupeřovu obranu najít recept, ‚nakoplo‘ je až střídání.

Plný bodový zisk zajistil Barceloně hvězdný Argentinec Lionel Messi, který nejprve v 76. minutě zúročil balon přistrčený Alexisem Sánchezem. O čtyři minuty dal stejný hráč skóre konečnou podobu, tentokrát po přesném pasu obránce Jordiho Alby. Po dvou kolech má Barcelona bilanci 7:2 a vede tabulku Primera División.

Realu se v nové sezoně nedaří, v úvodním kole ligy jen remizoval s Valencií a v prvním duelu španělského Superpoháru podlehl právě Barceloně. Tyto duely měly s tím ze druhého kola Primera División společného jmenovatele – ve všech ‚Bílý balet‘ vedl, ale nakonec nevyhrál.

Hosty poslal v prvním poločase do vedení Argentinec Gonzalo Higuaín, jenomže krátce po přestávce nejprve vyrovnal Juan Valera a rozhodující branku si v 75. minutě připsal Abdel Barrada.

Španělská fotbalová liga - 2. kolo:

Málaga - Mallorca 1:1 (77. Juanmi - 67. Hemed), Pamplona - FC Barcelona 1:2 (17. J. Llorente -76. a 80. Messi), Getafe - Real Madrid 2:1 (53. Valera, 75. Barrada - 28. Higuaín), Granada - FC Sevilla 1:1 (36. Rico - 44. Negredo), Valencie - La Coruňa 3:3 (11. a 28. Soldado, 41. Faghúlí - 38. a 59. Abel Aguilar, 75. Pizzi z pen.).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít