Barcelona je ve finále LM, v odvetě s Realem ji stačila i remíza 1:1

Fotbalisté Barcelony si pohlídali v odvetném semifinálovém utkání Ligy mistrů s Realem Madrid postup do boje o titul v prestižní evropské klubové soutěži. Katalánský celek, který vyhrál úvodní zápas na hřišti soupeře 2:0, remizoval tentokrát s 'Bílým baletem' 1:1. O druhém finalistovi se rozhodne zítra v Manchesteru. Domácí United zvítězili v prvním duelu na hřišti Schalke 2:0.

Barcelonský Lionel Messi při odvetném utkání Ligy mistrů s Realem Madrid

Barcelonský Lionel Messi při odvetném utkání Ligy mistrů s Realem Madrid | Zdroj: ČTK

Barcelona od začátku odvety dokazovala, že si postup do finále Ligy mistrů nechce nechat uniknout. Kontrolovala hru a postupně si vytvořila také několik nadějných příležitostí. Pokusy Busquetse, dvakrát Messiho a Villy ale dokázal gólman Realu Casillas zneškodnit.

Druhý poločas začali hosté z Madridu lépe, branku Higuaína ale rozhodčí neuznal pro předchozí faul Ronalda. A 54. minutě si pojistila svůj náskok Barcelona. Pedro si naběhl na vynikající přihrávku Iniesty a sám před Casillasem nezaváhal. Real ovšem už po deseti minutách vyrovnal.

Di María sice trefil ve velké šanci zblízka pouze tyč, k míči se ale dostal zpět a přihrál před prázdnou branku Marcelovi, který srovnal stav na 1:1. Ve zbytku utkání už ale 'královský klub' z Madridu nenašel sílu na zvrat a tak do finále postupuje Barcelona.

Odvetné semifinálové utkání fotbalové Ligy mistrů:

FC Barcelona - Real Madrid 1:1 (0:0)
Branky: 54. Pedro - 64. Marcelo. Rozhodčí: De Bleeckere - Vromans, Simons (všichni Belg.). ŽK: Pedro - Carvalho, Diarra, Xabi Alonso, Marcelo, Adebayor. Diváci: 95.000. První zápas 2:0, postupuje Barcelona.

Barcelona: Valdés - Alves, Piqué, Macherano, Puyol (90.+1 Abidal) - Busquets, Xavi, Iniesta - Pedro, Messi, Villa (75. Keita). Trenér: Guardiola.
Real: Casillas - Arbeloa, Albiol, Carvalho, Marcelo - Xabi Alonso, Diarra, Ronaldo, Kaká (60. Özil), Di María - Higuaín (55. Adebayor). Trenér: Karanka.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít