Barcelona kouzla zbavená. Finále Ligy mistrů si zahraje Inter

Fotbalisté Barcelony neobhájí titul v prestižní Lize mistrů. Katalánský velkoklub sice v semifinálové odvetě porazil Inter Milán brankou Piquého 1:0, ale manko 1:3 z prvního duelu nesmazal. Italský mistr si 22. května zahraje proti Bayernu Mnichov v madridském finále, v němž bude usilovat o premiérový triumf od roku 1965.

Thiago Motta z Interu Milán neveřícne sleduje počínání sudího  de Bleeckereho, jak mu ukazuje červenou kartu

Thiago Motta z Interu Milán neveřícne sleduje počínání sudího de Bleeckereho, jak mu ukazuje červenou kartu | Zdroj: ČTK

FC Barcelona - Inter Milán 1:0 (0:0)

Fotbalisté Barcelony museli před vlastními diváky dohánět dvou gólovou ztrátou z prvního utkání. První poločas však přinesl taktickou bitvu, která fotbalovým fanouškům nabídla jen málo pohledných momentů.

O největší vzrušení se tak postaral hostující Thiago Motta, který byl po údajném faulu loktem vyloučen. Televizní záběry však zpětně ukázaly, že jeho druhý žlutý faul byl barcelonským Busquetsem notně přifilmován.

O nejnebezpečnější situaci se poté postaral Argentinec Messi, který se svým tradičním způsobem dostal do zakončení z hranice šestnácti metrů. S jeho krouceným pokusem si však s vypětím všech sil poradil gólman Interu Julio Caesar.

Také ve druhém poločase viděly zaplněné tribuny na Nou Campu stejný obrázek. Barcelona měla drtivou většinu času míč na svých kopačkách, její hra však postrádala jakoukoli trošku kreativnější myšlenku. Navíc Inter navázal na svůj taktický výkon z prvního duelu a Kataláncům prakticky nic nedovolil.

Už to vypadalo, že se diváci branky nedočkají, pak však přišla 84. minuta a na Barcelonu se konečně usmálo štěstí. Na povedenou Xaviho přihrávku si naběhl stoper Piqué, jenž si k překvapení všech elegantní otočkou poradil jak s gólmanem Caesarem tak obráncem Córdobou a skóroval.

Barcelona po vstřeleném gólu ještě zvýšila svůj tlak a v nastaveném čase se jí dokonce podařilo dát kýžený gól. V tomto utkání velmi úzkoprsý belgický sudí De Bleeckere však ještě před postupovou trefou Bojana viděl ruku jednoho z jeho spoluhráčů. Finále Ligy mistrů si tak zahraje Inter Milán, který vyzve Bayern Mnichov.

Branka: 84. Piqué. Rozhodčí: De Bleeckere - Hermans, Vromans (všichni Belg.). ŽK: Pedro - J. César, Thiago Motta, Chivu, Muntari, Lúcio. ČK: 28. Thiago Motta. Diváci: 98.000 (vyprodáno). První zápas 1:3, postupuje Inter.

Barcelona: Valdés - Alves, Piqué, G. Milito (46. Maxwell), Keita - Xavi, Y. Touré, Busquets (63. Jeffrén) - Pedro, Ibrahimovic (63. Krkic), Messi.

Inter: J. César - Maicon, Samuel, Lúcio, Zanetti - Cambiasso, Thiago Motta - Eto'o (86. Mariga), Sneijder (67. Muntari), Chivu - D. Milito (81. Cordoba).

Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít