Barcelona nestačila v LM na PSG, Chelsea vyhrála na hřišti Sportingu

Ve druhých zápasech skupinové fáze Ligy mistrů prohrála Barcelona na hřišti PSG, když jí nepomohly ani góly Messiho a Neymara. Chelsea s Petrem Čechem na lavičce náhradníků zvítězila na hřišti Sportingu Lisabon.

Útočník Bayernu Mnichov Thomas Müller proměňuje penaltu v zápase na hřišti CSKA Moskva. | Zdroj: ČTK

Skupina E: Bayern vyhrál v Moskvě, Man. City smírně s AS Řím

Mnichovský Bayern vyhrál na hřišti CSKA Moskva ve druhém utkání skupinové fáze Ligy mistrů 1:0, když jedinou branku vstřelil z pokutového kopu kanonýr Müller.

Tu rozhodčí nařídil po faulu na Götzeho. Utkání se hrálo před prázdnými tribunami kvůli rasistickému chování fanoušků CSKA a domácí mohli vyrovnat na konci prvního poločasu, ale Musu vychytal Neuer a Jeremenko nastřelil tyč.

Manchester City si nedokázal na domácím hřišti poradit s AS Řím. Skóre utkání otevřel už ve 4. minutě z pokutového kopu Agüero, ale ještě v prvním poločase vyrovnal v dresu AS Řím nestárnoucí Totti.

Po přestávce byli domácí aktivnější, ale ve velké šanci se neprosadil Lampard ani v nastaveném čase David Silva.

Manchester City - AS Řím 1:1 (1:1)
Branky: 4. Agüero z pen. - 23. Totti. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.). Diváci: 37.509.

CSKA Moskva - Bayern Mnichov 0:1 (0:1)
Branka: 22. Müller z pen. Rozhodčí: Collum - Conquer, Chambers (všichni Skot.). Bez diváků.

Skupina F: Barcelona padla v Paříži, APOEL remizoval s Ajaxem

Fotbalisté PSG překvapili favorizovanou Barcelonu. Na vedoucí gól Luize sice dokázal odpovědět Messi, vedení domácímu týmu ale vrátili Verratti a po přestávce Matuidi.

Španělé se vrátili do hry chytrým gólem Neymara, který krásně obstřelil brankáře Sirigu, na vyrovnání už však nedosáhli.

APOEL Nikósie sice prohrával ve 28. minutě s Ajaxem, ale hned o tři minuty později vyrovnal z pokutového kopu Manduca. Další gól už v utkání nepadl, i když měl Ajax herní i střeleckou převahu.

APOEL Nikósie - Ajax Amsterodam 1:1 (1:1)
Branky: 31. Manduca z pen. - 28. Andersen. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.). Diváci: 17.190.

Paris St. Germain - FC Barcelona 3:2 (2:1)
Branky: 10. Luiz, 26. Verratti, 54. Matuidi - 12. Messi, 56. Neymar. Rozhodčí: Rizzoli - Faverani, Stefani (všichni It.). Diváci: 46.400.

Skupina G: Chelsea vyhrála v Lisabonu, Schalke ztratilo s Mariborem

Chelsea vyhrála na hřišti Sportingu gólem Matiče, který se prosadil po přihrávce Fabregase v prvním poločase. V brance londýnského týmu dostal před Petrem Čechem opět přednost Courtois.

Maribor překvapil na hřišti německého Schalke 04. V prvním poločase se dostali hosté do vedení brankou Bohara, který střelou z deseti metrů prostřelil Fahrmanna.

Konečnou remízu určil ve druhém poločase kanonýr domácích Huntelaar přízemní střelou z hranice pokutového území.

Schalke 04 - NK Maribor 1:1 (0:1)
Branky: 56. Huntelaar - 37. Bohar. Rozhodčí: Velasco Carballo - Alonso, Yuste (všichni Šp.). Diváci: 47.997.

Sporting Lisabon - Chelsea FC 0:1 (0:1)
Branka: 34. Matič. Rozhodčí: Lahoz - Cebrián Devís, Díaz Pérez de Palomar (všichni Šp.). Diváci: 40.734.

Skupina H: Šachťar ztratil vítězné utkání s Portem, Borisov překvapil Bilbao

Už ztracený zápas zachránilo Porto, které remizovalo na Šachťaru Doněck 2:2. A to čtyři minuty před koncem zápasu zvýšil domácí Adriano na 2:0! Hosté se ale nevzdali. Nejdříve Martinez z penalty snížil a stejný hráč ve čtvrté minutě nastaveného času vyrovnal.

Fotbalisté BATE Borisov překvapili španělské Bilbao. Všechny branky padly hned v prvním poločase. Na dvougólové vedení domácích zareagoval v poslední minutě první půle Aduriz, ale to bylo ze strany hostujícího týmu vše.

Šachtar Doněck - FC Porto 2:2 (0:0)
Branky: 52. Alex Teixeira, 85. Luiz Adriano - 89. z pen. a 90.+4 Martínez. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.). Diváci: 33.217.

BATE Borisov - Athletic Bilbao 2:1 (2:1)
Branky: 19. Poljakov, 41. Karnickij - 45. Aduriz. Rozhodčí: Lannoy - Annonier, Stien (všichni Fr.). Diváci: 11.886.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít