Barcelona popáté v řadě postoupila do semifinále Ligy mistrů, dál jde i Bayern

Fotbalisté Barcelony a Bayernu Mnichov postoupili do semifinále Ligy mistrů. Barcelona ve čtvrtfinálové odvetě porazila AC Milán 3:1, když dva góly dal z penalt Lionel Messi, třetí branku vstřelil do sítě Milána Iniesta. Postupuje i Bayern, který zvítězil nad Olympiquem Marseille 2:0.

Hráči Barcelony oslavují druhý gól Messiho

Hráči Barcelony oslavují druhý gól Messiho | Zdroj: ČTK

Barcelona po remíze 0:0 v Miláně musela doma vyhrát. Vše se odehrávalo především kolem nejlepšího fotbalisty světa Lionela Messiho. Hvězdný Argentinec se rychle dostal do dvou šancí, ty ale neproměnil.

Milán hrál od začátku zápasu hodně agresivně, což vyústilo v první pokutový kop pro Barcelonu, jehož autorem byl neomylný Messi.

O 21 minut později bylo vyrovnáno. Ibrahimovic protlačil míč na Nocerina, který sám před brankářem zamířil přesně kolem Valdésovy nohy. V tu chvíli postupoval Milán.

Jenže v závěru první půle udělal hloupou chybu v pokutovém území Barcelony zkušený stoper Nesta. Ve vápně zatáhl před zraky rozhodčího za dres Busquetse a znovu byla nařízena penalta. K té se znovu postavil Messi a připsal si na své konto 14 branku v letošním ročníku Ligy mistrů.

Katalánci už si účast v semifinále sebrat nenechali, zvláště když krátce po změně stran dorazil Messiho střelu Iniesta a dal Barceloně dvoubrankové vedení.

Odvetná čtvrtfinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Bayern Mnichov - Marseille 2:0 (2:0)

Branky: 13. a 37. Olič. Rozhodčí: Moen (Nor.). Diváci: 66.000. První zápas 2:0, postoupil Bayern.

FC Barcelona - AC Milán 3:1 (2:1)

Branky: 11. a 41. Messi obě z pen., 53. Iniesta - 32. Nocerino. Rozhodčí: Kuipers (Niz). Diváci: 96.000. První zápas 0:0, postoupila Barcelona.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít