Barcelona potvrdila ve čtvrtfinále LM roli favorita. Chelsea nestačila na Manchester

Brankáři Petru Čechovi a jeho Chelsea se vzdálil postup do semifinále fotbalové Ligy mistrů. "Blues" totiž v úvodním duelu čtvrtfinále soutěže doma podlehli Manchesteru United 0:1. Barcelona rázně vykročila k semifinále, Šachtar doma zlomila svojí útočnou mašinérií 5:1. Velký podíl na vítězství měl záložník Iniesta, který už v druhé minutě poslal Barcu do vedení a s palcem v puse jako imaginárním dudlíkem mohutně slavil coby novopečený otec svůj gól.

Liga mistrů UEFA

Liga mistrů UEFA | Foto: UEFA

¨Úvodní čtvrtfinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Chelsea - Manchester United 0:1 (0:1)

Chelsea si na odvěkého rivala Manchester věřila, protože s ním v Premier League vyhrála poslední tři vzájemné zápasy, ale United dokázali, jak obávaným týmem v LM jsou na hřištích soupeřů, kde poznali přemožitele naposledy v roce 2007.

Hostujícímu týmu stačila jediná vydařená akce v prvním poločase, kdy po krásné souhře po ose Carrick, Giggs, Rooney posledně jmenovaný s pomocí tyče umístil míč do branky a rozhodl celý zápas

Branka: 24. Rooney. Rozhodčí: Undiano Mallenco - Ibaňez, Jiménez (všichni Šp.). Diváci: 37.915.

FC Barcelona - Šachtar Doněck 5:1 (2:0)

Obrana Šachtaru, na níž v osmifinále ztroskotali hráči AC Řím, měla problémy bez svého lídra Čigrinského, který v minulosti právě rok na Nou Campu působil. Šachtar sice hrozil z brejků, ale doplatil na bídnou koncovku.

Barcelona už neudělala chybu jako předloni, kdy doma senzačně ukrajinskému celku podlehla. Za stavu 0:3 sice pro Šachtar vykřesal naději Rakickij, ale Keita se Xavim pak domácím zajistili pohodlný čtyřbrankový náskok do odvety. Hübschman odehrál v týmu hostů 82 minut

Branky: 2. Iniesta, 34. Daniel Alves, 53. Piqué, 61. Keita, 86. Xavi - 60. Rakickij. Rozhodčí: Thomson - Andrews, Chambers (všichni Skot.). Diváci 86.518. 062246 apr 11

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít