Barcelona přehrála Levante, Real podlehl Betisu a ztrácí už 11 bodů

Fotbalisté Barcelony mají i po 13. kole španělské ligy tříbodový náskok na druhé Atlético Madrid, na hřišti Levante totiž zvítězili jednoznačně 4:0. Atlético stejným výsledkem porazilo FC Sevilla. Překvapivě naopak ztratil obhájce ligového titulu Real Madrid, který podlehl 0:1 Betisu a na vedoucí Barcelonu už ztrácí jedenáct bodů.

Lionel Messi (uprostřed) byl znovu neudržitelný, do sítě Levante se trefil dvakrát | Zdroj: Reuters

Barcelona se přitom na hřišti Levante celý první poločas střelecky trápila, byť měla územní i herní převahu. Po poločase ale spustil tým Tita Vilanovy kanonádu. Hosty poslal do vedení v 47. minutě Messi, který zužitkoval pas Incesty za obranu soupeře, a v 52. minutě zvyšoval stejný hráč rovněž po přihrávce Incesty na 2:0 pro Barcelonu.

Sám Iniesta se také zapsal do střelecké listiny, a to jen pět minut po druhém Messiho gólu, když zdálky překvapil gólmana Levante Munuu. Skóre uzavřel v 63. minutě Fábregas, a Iniesta zkompletoval hattrick asistencí.

Hvězdný Argentinec Lionel Messi se znovu o něco přiblížil rekordu Němce Gerda Müllera v počtu vstřelených branek v jednom kalendářním roce, celkem jich nastřílel už 82 a na legendárního německého fotbalistu ztrácí už pouhé tři zásahy.

Ve 13. kole Primera División překvapivě ztratil obhájce titulu z Realu Madrid, který poprvé od září nebodoval, když prohrál na hřišti Sevilly 0:1. Betisu stačila k plnému bodovému zisku branka ze 17. minuty utkání, o kterou se postaral záložník Etxebarria. Svěřenci trenéra Josého Mourinha zůstávají v tabulce třetí, na vedoucí Barcelonu ztrácí jedenáct bodů.

Španělská fotbalová liga - 13. kolo:

Betis Sevilla - Real Madrid 1:0 (17. Beňat), Espaňol Barcelona - Getafe 0:2 (17. Pedro León, 90.+1 Mané), Bilbao - La Coruňa 1:1 (24. De Marcos - 52. Aguilar), Atlético Madrid - FC Sevilla 4:0 (22. Falcao z pen., 40. vlastní Spahič, 44. Koke, 90.+2 Miranda), Levante - FC Barcelona 0:4 (47. a 52. Messi, 57. Iniesta, 63. Fábregas).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít