Barcelona se může v příštím kole radovat z titulu. Juventus už ho má

Fotbalisté Barcelony mohou už v příštím kole Primera Divisón slavit španělský titul. Ve 34. kole La Ligy porazili na domácím hřišti Betis Sevillu 4:2 a v čele tabulky mají na druhý Real Madrid stále náskok 11 bodů. Dvě branky si v utkání připsal Argentinec Lionel Messi.

David Villa (vlevo) a Lionel Messi, hlavní strůjci vítězství Barcelony nad Sevillou | Zdroj: Reuters

Barcelona přitom musela na Sevillu dvakrát dotahovat, poprvé prohrávali Katalánci už ve 2. minutě zápasu, když křižnou střelou překvapil gólmana Pinta Dorlan Pabón.

O pět minut později bylo sice vyrovnáno, do sítě Betisu se trefil Alexis Sánchez, jenomže v poločase Barcelona přece jen o gól prohrávala, těsně před přestávkou vrátil vedení na stranu hostí Rubén Pérez.

Pak už ale střílel góly jen katalánský klub. V 56. minutě srovnal na 2:2 David Villa, kterého vzápětí vystřídal na hřišti Lionel Messi. Hvězdný Argentinec se prosadil prakticky při prvním kontaktu s míčem, z přímého kopu poslal míč přesně do horního rohu brány gólmana Adriana. Messi pak dokonal obrat Barcelony v 71. minutě.

Juventus má 29. ligový titul

Jistý už mají titul fotbalisté Juventusu v italské Serii A. Ve 35. kole nejvyšší italské soutěže vyhrál Juventus doma nad Palermem 1:0 a tři kola před koncem má v čele tabulky náskok 11 bodů před druhou Neapolí, která vyhrála 3:1 nad Interem Milán.

Jedinou branku Juventusu vstřelil čtvrt hodiny po poločasové pauze Arturo Vidal, který proměnil pokutový kop, a jak se později ukázalo, rozhodl o zisku mistrovského titulu, byť Juventus dohrával utkání v deseti poté, co viděl za plivnutí na Salvatoreho Aroniku červenou kartu Pogba.

Parádní kousek se podařil německému kanonýrovi Miloslavu Klosemu, který v dresu Lazia zničil Bolognu pěti brankami, celkově vyhrálo Lazio 6:0.

Španělská fotbalová liga - 34. kolo:

Mallorca - Levante 1:1 (7. Hemed - 42. Acquafresca), Zaragoza - Vallecano 3:0 (26. z pen. a 90. Apono, 51. Rodri), FC Sevilla - Espaňol Barcelona 3:0 (12. vlastní Capdevila, 19. Coke, 23. Negredo), FC Barcelona - Betis Sevilla 4:2 (60. a 71. Messi, 9. Sánchez, 56. Villa - 2. Pabón, 43. Pérez).

Italská fotbalová liga - 35. kolo:

Udine - Sampdoria Janov 3:1 (29. a 52. Di Natale, 87. Muriel - 34. Eder) AC Milán - FC Turín 1:0 (84. Balotelli), Catania - Siena 3:0 (14., 52. a 71. Bergessio), FC Janov - Pescara 4:1 (30. a 54. Borriello, 19. Floro Flores, 70. Bertolacci - 35. Sculli), Juventus Turín - Palermo 1:0 (59. Vidal z pen.), Parma - Bergamo 2:0 (45. Parolo, 60. Biabiany), Lazio Řím - Boloňa 6:0 (22., 36., 39., 50. a 61. Klose, 32. Hernanes), Neapol - Inter Milán 3:1 (3., 33. z pen. a 78. Cavani - 23. Álvarez z pen.)

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít