Barcelona v deseti udržela výhru 5:4 v La Coruni, Messi nastřílel hattrick

Fotbalisté Barcelony jsou i po 8. kole první v tabulce Primera División. Katalánský velkoklub i díky hattricku argentinského záložníka Lionela Messiho veze z La Corunivítězství 5:4 a na čeleLa Ligymá náskok tří bodů na druhé Atlético Madrid, které dnes čeká zápas se San Sebastianem. Real Madrid si poradil se Celtou Vigo 2:0 a posunul se na čtvrtou příčku.

Barcelona's Cesc Fabregas (R) is congratulated by Lionel Messi after scoring against Sevilla  during their Spanish First Division soccer match at Ramon Sanchez Pizjuan stadium in Seville September 29, 2012

Barcelona's Cesc Fabregas (R) is congratulated by Lionel Messi after scoring against Sevilla during their Spanish First Division soccer match at Ramon Sanchez Pizjuan stadium in Seville September 29, 2012 | Zdroj: Reuters

Barcelona si rychle vypracovala na hřištiLa Corunitříbrankový náskok. Nejprve se trefil Alba, pak Tello a v 18. minutě vstřelil svoji první branku v utkání Messi. Domácím se povedlo kontrovat a snížili i díky penaltě nařízené za kontakt Mascherana s Rikim, kterou proměnil Pizzi. Jenže po další spolupráci Fábregase s Messim se šlo do šaten za stavu 4:1.

Po návratu z kabin hráčiLa Coruniopět kontrovali, po dvou minutách zamířil přesně z přímého volného kopu opět Pizzi. 18. celek španělské ligy i nadále favoritovi zatápěl, což vygradovalo druhou žlutou kartou pro obránce Mascherana, který loktem udeřil opět Rikiho a musel předčasně pod sprchy.

V 77. minutě korunoval svůj skvělý výkon nezastavitelný Messi, který si pohrál s obranou Deportiva a střelou k pravé tyči završil hattrick. Byla to pro něj 11 branka v tomto ligovém ročníku. Domácím už se jen zásluhou vlastní branky Alby podařilo snížit na konečných 4:5, když se snažil před útočníkem soupeře odvrátit centr, ale balon zapadl za Valdésova záda.

Vyhrál také Real Madrid, který porazil nováčka Celtu Vigo 2:0 a po neúplném 8. kole se posunul na čtvrté místo. Zápas ve prospěch úřadujícího mistra načal Gonzalo Higuaín. Čtvrté ligové vítězství "Bílého baletu" v sezoně pojistil Cristiano Ronaldo, který z penalty potrestal faul na Mestu Özila. Připsal si patnáctý soutěžní zásah v sezoně (v Primera División má 9 branek), Messi jich má 17.

Bilbao, které 6. prosince přivítá Spartu v posledním utkání skupiny I Evropské ligy, prohrálo ve Valencii 2:3. Svěřenci trenéra Marcela Bielsy hráli od 68. minuty bez vyloučeného Andera Herrery, i tak až do 88. minuty drželi vedení 2:1. Pak ale vyrovnal Tino Costa a v poslední minutě zařídil Valencii výhru Nelson Valdez.

Španělská fotbalová liga - 8. kolo:

Málaga - Valladolid 2:1 (37. Isco, 87. Joaquín - 9. Manucho), Real Madrid - Vigo 2:0 (11. Higuaín, 67. Ronaldo z pen.), Valencie - Bilbao 3:2 (26. Soldado z pen., 88. Tino Costa, 90. Valdez -18. a30. Aduriz),La Coruňa- FC Barcelona 4:5 (26. z pen. a 47. Pizzi, 37. Bergantinos, 79. vlastní Alba - 18.,43. a77. Messi, 3. Alba, 8. Tello)

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít