Barcelona v lize opět vyhrála, Messi uzavřel svůj letošní gólový účet na č. 91

Fotbalisté Barcelony porazili nováčka španělské ligy Valladolid na jeho hřišti 3:1 a letošní část soutěže zakončili s devítibodovým náskokem před druhým Atlétikem Madrid. Vítěznou branku vstřelil hvězdný Argentinec Lionel Messi a letošní rok uzavřel s rekordními 91 zásahy za klub a národní tým. Předchozí maximum Němce Gerda Müllera z roku 1972 vylepšil o šest branek.

Gólový účet duelu s Valladolidem otevřel barcelonský záložník Xavi (uprostřed) jako první přispěchal s gratulací Lionel Messi | Zdroj: Reuters

Katalánský celek nastoupil bez trenéra Tita Vilanovy, který se ve čtvrtek podrobil operaci rakovinového nádoru a dnes byl propuštěn z nemocnice. Zastoupil ho asistent Jordi Roura a jeho premiéra byla úspěšná. Barcelona vyhrála šestnáctý ze sedmnácti zápasů a pokračuje v nejlepším vstupu do soutěže v historii.

Favorit se prosadil až ve 43. minutě, kdy Xavi zblízka využil přesnou přihrávku Jordiho Alby. Po hodině hry přidal druhý gól z individuální akce Messi a svou 26. ligovou brankou v ročníku si upevnil pozici nejlepšího střelce soutěže.

Valladolid sice v 89. minutě zdramatizoval zápas gólovou hlavičkou střídajícího Javiho Guerry, ale hostům vrátil dvoubrankové vedení ve třetí minutě nastavení další náhradník Cristian Tello. Barcelona venku ve španělské lize zvítězila i podeváté v sezoně.

Real na čelo opět ztratil

Real Madrid před zápasem španělské ligy v Málaze podpořit trenéra Barcelony Tita Vilanovu, který byl dnes propuštěn z nemocnice po operaci rakovinového nádoru. Hráči "Bílého baletu" se budou před utkáním rozcvičovat ve speciálních tričkách. V první půli diváci gól neviděli, ale o to bohatší na branky byl poločas druhý.

Po čtyřech minutách po návratu z kabin na hřiště otevřel skóre podle ankety Zlatý chlapec - nejlepší fotbalista hrající v Evropě do 21 let - domácí záložník Isco. Vyrovnáno bylo po vlastní brance Sáncheze. Pak ovšem Malaze vrátil vedení dvěma góly v rozmezí tří minut Roque Santa Cruz. Z pohledu svěřenců kouče Mourinha pak už jen snížil Benzema na konečných 3:2

Královský klub z hlavního města Španělska Real tak na třetí příčce tabulky Primera División ztrácí na vedoucí Barcelonu už 13 bodů a na druhé Atlético Madrid 7. Naopak čtvrtá Malaga se Realu přiblížila na 2. body.

Španělská fotbalová liga - 17. kolo:

Betis Sevilla - Mallorca 1:2 (5. Beňat - 30. Víctor, 47. Márquez z pen.)
Valladolid - FC Barcelona 1:3 (89. Guerra - 43. Xavi, 60. Messi, 90.+3 Tello)
Málaga - Real Madrid 3:2 (73. a 76. Santa Cruz, 49. Isco - 66. vlastní S. Sánchez, 82. Benzema)
Pamplona - Granada 1:2 (7. Nino - 41. Mainz, 48. Benítez)

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít