Barcelona vyhrála Ligu mistrů, Juventus ve finále porazila 3:1

Fotbalisté Barcelony slaví počtvrté za posledních deset let vítězství v nejprestižnější klubové soutěži. O triumfu v Lize mistrů po finálové výhře 3:1 nad turínským Juventusem rozhodli Ivan Rakitić, Luis Suárez a Neymar. Katalánský velkoklub slaví ‚treble‘ po ovládnutí třech různých soutěží.

Hráči Barcelony slaví vítězství

Hráči Barcelony slaví vítězství | Zdroj: Reuters

Juventusu ve finále chyběl bek Giorgie Chiellini, jehož důležitost se ukázala hned ve čtvrté minutě. Barcelona měla v pokutovém území dost místa na kombinaci, Andrés Iniesta nesobecky předložil míč Ivanu Rakitićovi před odkrytou branku a katalánský klub rychle vedl.

O deset minut později mohl španělský mistr vést už o dvě branky, proti střele Daniho Alvese ale dokázal reflexivně zasáhnout italský veterán Gianluigi Buffon.

Jedinou větší šancí Juventusu v prvním poločase byla Marchiasova dělovka po laxní rozehrávce Jordiho Alby. Záložník černobílého mužstva ale pálil nad.

Na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky „Barca nevyužila dvě“ velké příležitosti. Suárezovu střelu po přečíslení pěti proti třem zneškodnil Buffon a Messi pálil po kombinaci s útočnými kolegy Neymarem a Suárezem mimo.

Otřepané "nedáš, dostaneš" se v Berlíně naplnilo v 55. minutě. Ter Stegen v brance Barcelony vyrazil Tévezovu ránu pouze k noze Álvara Moraty a odchovanec Realu Madrid, velkého konkurenta Barcelony, neměl nejmenší problém vyrovnat.

Podobná situace se odehrála o 13 minut později na druhé straně. Lionel Messi prošel středem hřiště, jeho střelu Buffon vyrazil k Suárezovi, který svým sedmým gólem v tomto ročníku soutěže znovu poslal Barcelonu do vedení.

Radost v sektoru plném Katalánců po chvíli vypukla znovu, tentokrát zbytečně. Neymar sice dopravil míč do branky a běžel se radovat, brankový rozhodčí ale postřehl, že při zakončení nastřelil svou vlastní ruku.

Třetího gólu se brazilský útočník dočkal v nastavení, zakončil protiútok do otevřené obrany a definitivně spustil oslavy.

Poslední čtvrthodinu v dresu Barcelony odehrál i Xavi. Legenda Barcelony v klubu končí a ve svém posledním zápase získala 25. klubovou trofej. Katalánský klub zvítězil 3:1, Ligu mistrů vyhrál po čtyřech letech a završil veleúspěšnou sezonu, ve kterém krom LM vyhrál i domácí ligu a pohár.

Finále fotbalové Ligy mistrů v Berlíně:
Juventus Turín - FC Barcelona 1:3 (0:1)
Branky: 55. Morata - 4. Rakitič, 68. Suárez, 90.+7 Neymar. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun. ŽK: Pogba, Vidal - Suárez. Diváci: 70.500.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít