Barcelona zaútočí na čtvrtou letošní trofej. Může zopakovat sextet z roku 2009

Sextet je pojem používaný zejména ve vážné hudbě, teď se ale hodně skloňuje i v souvislosti s fotbalem ve Španělsku. Fotbalisté Barcelony totiž mají po šesti letech šanci znovu získat šest pohárů v jednom roce. Polovinu úkolu splnili už v uplynulé sezoně, na startu té nové mohou sáhnout po čtvrté letošní trofeji. O evropský Superpohár se dnes večer utkají v gruzínském Tbilisi se Sevillou.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Barcelony mají po šesti letech šanci znovu získat šest trofejí v jednom roce

Fotbalisté Barcelony mají po šesti letech šanci znovu získat šest trofejí v jednom roce | Zdroj: ČTK

„Máme šanci na sextet, byli bychom opravdu nadšení, kdyby se nám to povedlo. Spousta lidí si myslí, že pro to nebudeme muset ani hýbnout prstem, ale víme, že to nebude snadné. Podařilo se to málokomu,“ uvědomuje si nový kapitán Barcelony Andrés Iniesta.

Už první tři kroky - vítězství v Lize mistrů, španělské lize a královském poháru - nebyly snadné a od toho čtvrtého v evropském Superpoháru nečeká Iniesta nic jiného, i když jeho tým se Sevillou neprohrál posledních jedenáct zápasů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalisté Barcelony si uvědomují, že získat znovu šest trofejí za jediný rok, nebude jednoduchým úkolem

„Nestarám se o to, jestli jsme favorité. Nemá cenu se ohlížet za tím, co jsme dokázali, to nám žádný zápas nevyhraje. Myslím, že to bude těžké utkání, stejně jako poslední se Sevillou, kdy nám dalo hodně práce ji porazit,“ říká trenér katalánského velkoklubu Luis Enrique.

I pokud Barcelona Sevillu večer zdolá, budou jí ještě dvě trofeje k sextetu chybět - ty ze španělského Superpoháru a mistrovství světa klubů.

Že ovšem nejde o nic nemožného, ukázal rok 2009. Ještě s Henrym nebo Tourém v sestavě a Guardiolou na lavičce Barca šest pohárů získala.

O první trofej sezony v Gruzii. Bitvu o evropský Superpohár hostí Tbilisi

Číst článek

„Srovnávat náš tehdejší a dnešní tým asi nejde. Je obtížné porovnávat roky, hráče. Můžu ale říct, že způsob hry máme pořád stejný. Chceme na hřišti dominovat, držet hodně míč a vytvářet si šance,“ doplnil Iniesta.

Nejen ty gólové, ale v důsledku i šance na trofeje. Hodně trofejí, chtělo by se dodat ke slovům jednoho z nejzkušenějších hráčů Barcelony.

Andrés Iniesta (v tmavém) patří mezi nejzkušenější hráče katalánského velkoklubu | Foto: ČTK/AP

Jan Suchan, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme