Baroš hattrickem nadchl Bazaly, Baník porazil Hradec 3:0

Útočník Baníku Ostrava Milan Baroš dal svůj první hattrick v Gambrinus lize. Jednatřicetiletý fotbalista se v 19. kole trefil do sítě Hradce Králové a domácí díky tomu poprvé na jaře vyhráli. Dále Liberec zdolal České Budějovice 3:1 a Olomouc porazila Jihlavu 3:0.

Milan Baroš opět v dresu Baníku | Zdroj: ČTK

Poprvé se Baroš trefil už v páté minutě, kdy svým typickým stylem prošel středem hřiště, stejně tak vsítil i druhý gól. Napotřetí mu stačilo pouze dorazit střelu Davora Kukece, která trefila tyč.

To všechno na Bazalech viděla jedna z nejvyšších návštěv za poslední roky. To na úřadujícího mistra z Liberce přišlo jen tři a půl tisíce diváků, ale také viděli domácí vítězství. Liberec začal pozvolna a brzy prohrával, když se zdálky trefil Hora.

Jenže domácí ještě do poločasu vyrovnali a v závěru si dalšími dvěma góly upevnili sedmé místo v tabulce.

To Olomouc se prozatím dostala na třetí místo tabulky, a to díky vítězství nad Jihlavou 3:0. Utkání hodně ovlivnil faul domácího Karlíka ze 33. minuty, za který dostal druhou žlutou kartu a hosté po pauze výhodu využili. Během pěti minut dali tři góly a na připsali si další jarní vítězství.

Slovan Liberec - Dynamo České Budějovice 3:1 (1:1)
Branky: 31. Kušnír, 78. Rybalka, 90. Fleišman - 15. Hora. Rozhodčí: Ardeleánu - Štěrba, Vlasjuk. ŽK: Frýdek, Sackey - Novák, Rýdel. Diváci: 3438.

FC Baník Ostrava - SK Hradec Králové 3:0 (2:0)
Branky: 5., 33. a 54. Baroš. Rozhodčí: Paták - Filípek, Gallo. ŽK: Šisler. Diváci: 9617.

Sigma Olomouc - FC Vysočina Jihlava 3:0 (0:0)
Branky: 49. Ordoš, 52. Schulmeister, 54. Doležal. Rozhodčí: Kocourek - Košec, J. Paták. ŽK: Janotka - Karlík, Vaculík, Josl, Tlustý. ČK: 35. Karlík (Jihlava). Diváci: 4504.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít