Baroš se po zranění cítí dobře. Kdy oblékne dres Baníku, ale zatím neví

Útočník Milan Baroš má nejdelší pauzu ve svém fotbalovém v životě za sebou. Po devítiměsíční pauze zaviněné zraněním kolena si poprvé zahrál fotbal. Zatím to bylo jen v rámci tréninku ostravského Baníku, ale to by se v brzké době mělo změnit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Baroš během tréninku | Foto: Pavel Petr

„Musím přiznat, že jsem se cítil lépe, než jsem očekával. Musím to zaklepat, ale koleno se za celý trénink neozvalo, všechny změny směru, střelba jsou v pořádku. Do žádného šprajcu jsem ale nešel,“ popisoval své první pocity 32letý forvard, který se svému mateřskému klubu upsal do konce ročníku.

Trénink s Barošem sledoval kromě patnáctky novinářů pozorně také asistent Martin Svědík. „Kromě funění to bylo docela dobré,“ usmíval se pomocník hlavního trenéra Tomáše Bernadyho. „Absolvoval první trénink, při kterém měl protihráče. A zvládl ho dobře,“ dodal Svědík.

Přehrát

00:00 / 00:00

První trénink Milana Baroše po zranění na Bazalech sledoval Radim Sajbot

Po návratu do tréninku se zvýšila pravděpodobnost, že někdejší hvězda Liverpoolu, Lyonu či Galatasaraye Istanbul vyběhne po devíti měsících do soutěžního zápasu. Kdy to ale bude, zatím Baroš netuší.

„Je to na domluvě s trenérem. Uvidíme, jak to bude vypadat v tréninku a jak bude držet koleno. Nedokážu říct, jestli zasáhnu už do zápasu s Jihlavou, nebo až v následujícím utkání. Potřebuju dostat do hlavy trochu sebevědomí a jistotu, že je koleno stoprocentně v pořádku. Pak se můžu začlenit do herní praxe,“ prozradil Baroš.

I přes dlouhou herní pauzu je zejména při technice zpracování míče vidět, že někdejší reprezentační forvard patří stále mezi nadstandardní fotbalisty.

„Byl jsem zraněný několikrát a z vlastní zkušenosti vím, že techniku včetně práce s míčem nezapomenete. Stejně tak neztratíte přehled ani kvalitu v koncovce. V jeho případě jde jen o dohnání herní kondice,“ vysvětluje Svědík.

Radim Sajbot, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme