Basilej s českými fotbalisty v Lize mistrů končí, Realu vystřílel postup Ronaldo

Čeští fotbalisté Tomáš Vaclík a Marek Suchý si s Basilejí ve čtvrtfinále Ligy mistrů nezahrají. Švýcarský celek v odvetě osmifinále prohrál 0:4 na hřišti Porta a po úvodní remíze 1:1 v soutěži končí. S Portem jde dál Real Madrid, který po úvodní výhře 2:0 se Schalke doma prohrál 3:4, ale postupový výsledek udržel. Dvěma góly se o to postaral kanonýr Cristiano Ronaldo.

Brankář Basileje Tomáš Vaclík dostal na půdě Porta čtyři góly

Brankář Basileje Tomáš Vaclík dostal na půdě Porta čtyři góly | Zdroj: ČTK

Portu vyšel skvěle začátek utkání. Ve 14. minutě se z přímého kopu krásně trefil Brahimi, brankář Vaclík se za jeho střelou pouze ohlédl.

O pár minut později museli domácí poprvé sáhnout ke střídání. Stoper Danilo se ošklivě srazil s gólmanem Fabianem a ze hřiště musel být odnesen na nosítkách. Absence kapitána ovšem na Portu znát nebyla.

Portugalský favorit byl i nadále lepším týmem a svou převahu přetavil po změně stran v další tři góly.

Nejprve překonal Vaclíka z hranice šestnáctky Herrera, poté se z dalšího přímého kopu po parádní střele trefil Casemiro a český reprezentační gólman byl bezmocný i v 76. minutě, kdy ho střelou do šibenice počtvrté pokořil Aboubakar.

Schalke gól od senzace

Real sice úvodní zápas na půdě Shalke vyhrál 2:0, ale v domácí odvetě si cestu za postupem notně zkomplikoval. Německý celek v první půli dvakrát vedl, ale „Bílý balet“ dokázal vždy zásluhou Ronalda srovnat krok.

Na úvodní trefu Fusche odpověděl portugalský kanonýr přesnou hlavičkou po centru Kroose. Ve 40. minutě vrátil Schalke vedení z dorážky Huntelaar, ale domácí stihli ještě do přestávky vyrovnat.

Hvězdu Realu Madrid Cristiano Ronaldo podruhé překonává brankáře Schalke | Foto: Reuters

V poslední minutě zaznamenal Ronaldo svůj 78. gól v evropských pohárech, čímž překonal dosavadní rekord jiné legendy Realu Raúla. V samotné Lize mistrů si polepšil už na 75 přesných zásahů.

Přestřelka pokračovala i ve druhé půli. V 53. minutě poslal poprvé v utkání Real do vedení Benzema, ale hosté o čtyři minuty později vyrovnali na 3:3 zásluhou Saného. Ten překvapil gólmana Casillase krásnou technickou střelou zpoza vápna překvapil gólmana Casillase.

A šest minut před koncem zadělal na pořádné drama Huntelaar. Ten svou druhou brankou v utkání zařídil Schalke znovu vedení a outsidera dělil od senzačního postupu jeden gól. Real už ale výsledek 3:4 udržel až do závěrečného hvizdu sudího.

Odvety osmifinále fotbalové Ligy mistrů:

Real Madrid - Schalke 04 3:4 (2:2)
Branky: 25. a 45.+1 C. Ronaldo, 53. Benzema - 40. a 84. Huntelaar, 20. Fuchs, 57. Sané. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.). ŽK: Ronaldo, Coentrao - Neustädter. Diváci: 60.000. První zápas: 2:0, postoupil Real.
Real: Casillas - Arbeloa (83. Nacho), Pepe, Varane, Coentrao (58. Marcelo) - Khedira (58. Modrič), Kroos, Isco - Bale, Benzema, C. Ronaldo. Trenér: Ancelotti.
Schalke: Wellenreuther - Howedes, Matip, Nastasič, Fuchs - Meyer, Neustädter, Höger (57. Goretzka), Barnetta (81. Učida) - Choupo-Moting (29. Sané), Huntelaar. Trenér: Di Matteo.

FC Porto - Basilej 4:0 (1:0)
Branky: 14. Brahimi, 47. Herrera, 56. Casemiro, 76. Aboubakar. Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark (všichni Švéd.). ŽK: Marcano - Gashi, Gónzalez, Samuel, Safari. ČK: 90. Samuel. Diváci: 43.108. První zápas: 1:1, postoupilo Porto.
Porto: Fabiano - Danilo (22. Martins Indi), Maicon, Marcano, A. Sandro - Herrera, Casemiro, Evandro (78. Quaresma) - Tello, Aboubakar, Brahimi (74. Nevés). Trenér: Lopetegui.
Basilej: Vaclík - Xhaka, Schar (58. Embolo), Samuel, Safari - Elneny, Frei (63. Kakitani), Zuffi - Gónzalez, Streller, Gashi (77. Calla). Trenér: P. Sousa.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít