Bayern podruhé deklasoval Barcelonu, v odvetě zvítězil 3:0

Fotbalová Liga mistrů zná svého druhého finalistu. Po Borussii Dortmund postupuje do závěrečné fáze soutěže Bayern Mnichov, který i v odvetném utkání suverénně porazil španělskou Barcelonu. Po týden staré domácí výhře 4:0 deklasoval katalánský tým také na jeho vlastním stadionu, kde zvítězil 3:0. Finálové utkání tak bude čistě německou záležitostí.

Bayern Mnichov zvítězil také v odvetném utkání semifinále Ligy mistrů proti Barceloně | Zdroj: Reuters

Vliv na průběh duelu mohl mít také fakt, že do utkání nezasáhl barcelonský fenomén Lionel Messi. Ten kvůli drobnému zranění strávil utkání pouze na lavičce.

Tlak od prvních minut ze strany hráčů Barcelony se nekonal. Úvod duelu totiž vyšel jednoznačně lépe Bayernu, který mohl otevřít skóre již ve 12. minutě. Arjen Robben ale tváří v tvář brankáři Valdesovi neuspěl. Nizozemský ofenzivní záložník ale i nadále hýřil aktivitou, jejímž vyústěním byla častá střelba z hranice pokutového území.

Další velkou příležitost měli Mnichovští v 19. minutě, Phillipu Lahmovi ale na poslední chvíli ukopl míč stoper Barcelony Piqué. S odstupem času se osmělili také Katalánci. Ti se začali čím dál tím více tlačit do šancí, z nichž stojí za zmínku především pokus Xaviho, který však mířil půl metru nad Neuerovu branku.

První gól utkání přišel krátce po přestávce. A postaral se o něj aktivní Arjen Robben, jenž střelou na vzdálenější tyč definitivně pohřbil veškeré šance Katalánců. V 72. minitě bylo s domácími ještě hůře. Centr Ribéryho si totiž do vlastní branky srazil Gerard Piqué.

Následně Barcelona zahrozila šancí Davida Villy, jenže byl to znovu bavorský celek, který se o pár okamžiků později radoval z gólu, když Thomas Müller hlavou zakončil další centr Francka Ribéryho.

Barcelona tak od Bayernu utrpěla druhý krutý debakl ve velice krátké době. Německý celek naopak slaví zasloužený postup do finále Ligy mistrů. To se uskuteční 25. května na stadionu Wembley v Londýně.

Odvetné semifinálové utkání fotbalové Ligy mistrů:

FC Barcelona - Bayern Mnichov 0:3 (0:0)

Branky: 48. Robben, 73. vlastní Piqué, 76. Müller. Rozhodčí: Skomina - Žunič, Ul (všichni Slovin.). ŽK: Alvés, Piqué - Robben. Diváci: 96 636. První zápas 0:4, postoupil Bayern.

Barcelona: Valdés - Alvés, Piqué, Bartra (87. Montoya), Adriano - Xavi (55. Sánchez), Song, Iniesta (65. Thiago) - Pedro, Fábregas, Villa. Trenér: Vilanova.

Bayern: Neuer - Lahm (77. Rafinha), Boateng, Van Buyten, Alaba - Schweinsteiger (66. Luiz Gustavo), Javi Martínez (74. Timoščuk) - Robben, Müller, Ribéry - Mandžukič. Trenér: Heynckes.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít