Bayern si s chutí vystřílel postup, Chelsea nepřešla přes PSG

Fotbalisté Bayernu Mnichov a PSG si zajistili postup do čtvrtfinále Ligy mistrů. Bayern doma v odvetě rozstřílel ukrajinský Šachťar Doněck, pařížský klub si i bez vyloučeného Ibrahimovičře vybojoval v prodloužení postup na hřišti Chelsea.

Thiago Silva se raduje z gólu, který zajistil PSG postup do čtvrtfinále Ligy mistrů | Zdroj: Reuters

Utkání ovlivnila 31. minuta utkání, když byl po faulu přísně vyloučený útočník hostujícího týmu Ibrahimovič. Jinak se toho v úvodním dějství moc neodehrálo.

Ve druhém poločase měl největší šanci na změnu skóre Cavani, který po rychlém protiútoku postupoval sám na Courtouise. Belgickému brankáři v barvách Chelsea udělal kličku, ale trefil pouze tyč.

Na druhé straně předvedl po akci Ramirese výborný zákrok brankář Sirigu, když jeho střelu vyrazil na rohový kop. Po něm už ale gólman pařížského mužstva kapituloval. Nechytatelnou střelou ho z deseti metrů překonal Cahill.

Fotbalisté PSG ale přispěchali s rychlou odpovědí. Hned za pět minut si na rohový kop naskočil Luiz a hlavou nedal brankáři Chelsea šanci. Vyrovnávacím gólem navíc poslal utkání do prodloužení.

V něm měla opět brzy navrch Chelsea. Z penaltového puntíku se nemýlil Hazard, ale ani to svěřencům Joseho Mourinha nestačilo. Postupový gól hostů vstřelil hlavou po rohovém kopu Thiago Silva.

Ribéry z Bayernu Mnichov se raduje z gólu do sítě Šachtaru Doněck. | Foto: Reuters

Mnichovský Bayern šel proti Šachťaru rychle do vedení, když pokutový kop proměnil Müller. Navíc byl za penaltový faul vyloučený obránce Kucher.

Proti deseti si pak domácí s chutí zastříleli. Už do poločasu zvýšil na rozdíl dvou gólů Boateng. Po poločase pokračovali v proměňování šancí Ribéry, podruhé v utkání se trefil Müller a pátou branku přidal Badstuber.

Ani to rozjetému Bayernu nestačilo. Patnáct minut před koncem zvýšil na 6:0 Lewandowski a skóre uzavřel v 87. minutě Götze.

Odvety osmifinále fotbalové Ligy mistrů:

Chelsea FC - Paris St. Germain 2:2 po prodloužení (1:1, 0:0)
Branky: 81. Cahill, 96. Hazard z pen. - 86. David Luiz, 114. Thiago Silva. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.). ČK: 32. Ibrahimovic (PSG). Diváci: 37.692. První zápas: 1:1, postoupil Paris SG.

Bayern Mnichov - Šachtar Doněck 7:0 (2:0)
Branky: 4. z pen. a 52. Müller, 34. Boateng, 49. Ribéry, 63. Badstuber, 75. Lewandowski, 87. Götze. Rozhodčí: Collum (Skot.) - MacGraith (Ir.), Chambers (Skot.). ČK: 3. Kučer (Šachtar). Diváci: 70.000. První zápas: 0:0, postoupil Bayern.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít