Bayern vydřel v prodlužení postup do čtvrtfinále LM. Dál jde také Barcelona

Až prodloužení muselo rozhodnout o postupujícím v duelu Ligy mistrů mezi Bayernem a Juventusem. V něm nakonec byl nakonec úspěšnější domácí Mnichov, který tak zabránil nečekanému vyřazení. Ve druhém dnešním osmifinálovém zápase si pak jasný postup do čtvrtfinále vítězstvím 3:1 nad Arsenalem zajistila Barcelona.

Zápas mezi Bayernem a Juventusem muselo rozhodnout až prodloužení

Zápas mezi Bayernem a Juventusem muselo rozhodnout až prodloužení | Zdroj: Reuters

Překvapivý průběh mělo utkání mezi favorizovaným Bayernem a Juventusem, jejichž vzájemný první duel skončil remízou 2:2.

Zatímco v Itálii první poločas vyšel lépe německému klubu, na půdě Bayernu byl úvod zápasu zcela zrcadlový.

V páté minutě se do vedení dostal Juventus, jehož hráči využili zmatků v obraně domácích, když Lichtsteiner našel Pogbu, který neminul odkrytou bránu a poslal 'Starou dámu' do vedení.

Ve 28. minutě pak přišel pro Bayern další šok poté, co Morata získal na vlastní polovině hřiště míč a s ním se následně prokličkoval téměř až na úroveň pokutového území soupeře. Morata posléze na pravé straně našel Cuadrada, který se zasekávačkou zbavil posledního obránce Bayernu a prostřelil Neuera, čímž zvýšil na 2:0.

Zbývající okamžiky prvního poločasu sice patřily Bayernu, ale nakonec to byl opět Juventus, kdo vážněji ohrozil bránu, i když tentokrát bez gólového úspěchu.

Ve 73. minutě se branky dočkal i Bayern, když Lewandowski zužitkoval centr Costy a hlavičkou snížil na rozdíl jediné branky.

Hráči Bayernu Mnichov následně zvyšovali tlak, který nakonec přinesl vyrovnávací gól v první minutě nastavení. Branku na 2:2 měl na svědomí Müller, který hlavičkou dostal míč do brány po centru Comana a poslal utkání do prodloužení.

V prodloužení pak střelecky dominoval Bayern, jenž v rozmezí 108.-110. minuty vstřelil dvě branky, když domácí fanoušky nejprve potěšil Thiago a o dvě minuty později se totéž podařilo Comanovi.

Bayern tak již popáté v řadě čeká boj o semifinále, zatímco Juventus neobhájí loňské finále.

Barcelona drama s Arsenalem nedopustila

To Barcelona žádné komplikace nepřipustila, když navázala na výhru v Londýně a po dnešním vítězství 3:1 nad Arsenalem s přehledem proklouzla do čtvrtfinále Ligy mistrů.

Hráči Arsenalu, kteří se stále musejí obejít bez zraněného brankáře Petra Čecha, neměli po domácí prohře 0:2 v dnešním duelu na Camp Nou snadný úkol.

Ten se krátce po čtvrthodině hry Londýňanům ještě ztížil, když chybovali v rozehrávce a k míči se dostal Suárez. Uruguayec následně ideální nahrávkou našel na hraně pokutového území osamoceného Neymara, a ten přesnou střelou poslal Barcelonu do vedení.

Do konce prvního poločasu už žádný gól napadl, takže se šlo do kabin za stavu 1:0 pro katalánský celek.

Ve druhé půli byli hosté aktivnější, což dokonce vyústilo vyrovnávacím gólem Elnenyho.

Krátce po hodině hry ale vrátil Suárez vedení Barceloně, které následně španělský tým díky Messimu navýšil na 3:1 a dokráčel k jasnému postupu.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

FC Barcelona - Arsenal FC 3:1 (1:0)
Branky: 18. Neymar, 65. Suárez, 88. Messi - 51. Elneny. Rozhodčí: Karasev - Averjnanov, Kalugin (všichni Rus.). ŽK: Turan - Flamini, Gabriel, Sánchez, Giroud. Diváci: 76.092. První zápas: 2:0, postoupila Barcelona.

Mnichov - Juventus Turín 4:2 po prodloužení (2:2)

Branky: 73. Lewandowski, 90.+1 Müller, 108. Thiago, 110. Coman - 5. Pogba, 28. Cuadrado. Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark (všichni Švéd.). ŽK: Kimmich, Vidal, Lewandowski, Bernat - Khedira, Morata, Lichtsteiner, Bonucci, Cuadrado, Pereyra, Sturaro. Diváci: 70.000. První zápas: 2:2, postoupil Bayern.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít