Bayern vyprovodil Arsenal z Ligy mistrů pěti góly, postupují i obhájci z Realu

Real Madrid a Bayern Mnichov dodržely tradici a postoupily posedmé, respektive pošesté za sebou do čtvrtfinále Ligy mistrů. Obhájci titulu ze Španělska vyhráli v Neapoli góly Sergia Ramose, Bayern na rozloučenou nadělil pět gólů oslabenému Arsenalu.

Bayern nasázel Arsenalu ve dvou zápasech 10 gólů

Bayern nasázel Arsenalu ve dvou zápasech 10 gólů | Zdroj: Reuters

Zvrátit čtyřgólovou ztrátu z prvního zápasu, to se ještě žádnému týmu v Lize mistrů nepovedlo. Nyní stál proti této výzvě Arsenal, který si z Mnichova přivezl prohru 1:5. Bavorské prokletí ale svěřenci Arséna Wengera nezlomili a vypadli Bayernem v osmifinále počtvrté za posledních 8 let.

Malou naději na zázračný zvrat přichystal „Gunners“ Theo Walcott. Po dvaceti minutách se prokličkoval německou obranou až do střelecké pozice a propálil Manuela Neuera.

Ještě víc se Kanonýři mohli přiblížit o 10 minut později, rozhodčí Sidiropulos ale ostrý zákrok na Walcotta neposoudil jako penaltový. O to víc se mohli domácí zlobit chvíli po přestávce. Po zákroku Laurenta Koscielného se kopala penalta, kapitán Arsenalu navíc dostal červenou kartu.

Pokutový kop bezpečně proměnil Robert Lewandowski, zvrat dokonal Arjen Robben a v posledních dvaceti minutách završili debakl Costa a dvakrát Vidal. Bayern postupuje do čtvrtfinále pošesté v řadě celkovým výsledkem 10:2 a znovu vyřadil Arsenal, který na něj nestačil ve stejné fázi už v letech 2010, 2013 a 2014.

Neapol si z Madridu přivezla hratelnější porážku 1:3, jenže k postupu by musela Real poprvé ve své historii porazit. První gól vstřelil Dries Mertens po přihrávce Slováka Marka Hamšíka. Do přestávky pak už pouze zvonily tyče, jednou po akci Ronalda, podruhé na druhé straně po další šanci Belgičana Mertense.

Cristiano Ronaldo prodloužil svůj sérii bez gólu v LM přes 10 hodin, ve druhém poločase tak na sebe vzal roli střelce stoper. Po přestávce dvakrát zafungovala kombinace přesného centru Toniho Kroose a hlavičkujícího Sergia Ramose. Obránce během pěti minut otočil na 2:1 pro Real.

Třetí gól nad v nastaveném čase Álvaro Morata a královský klub den po oslavě 115. narozenin postupuje do sedmého čtvrtfinále v řadě.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:
SSC Neapol - Real Madrid 1:3 (1:0)
Branky: 24. Mertens - 52. a 57. Ramos, 90. Morata. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.). Diváci: 56.695. První zápas: 1:3, postoupil Real.
Arsenal - Bayern Mnichov 1:5 (1:0)
Branky: 20. Walcott - 80. a 85. Vidal, 55. Lewandowski z pen., 68. Robben, 78. Costa. Rozhodčí: Sidiropulos - Efthimiadis, Kostaras (všichni Řec.). ČK: 54. Koscielny (Arsenal). Diváci: 59.911. První utkání: 1:5, postoupil Bayern.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít