Bayern zahájil sezonu jednoznačnou výhrou, stejně jako Juventus

Fotbalistům Bayernu Mnichov se skvěle povedl vstup do nové sezony, v úvodním duelu nového ročníku Bundesligy porazili nováčka ligy Fürth na jeho hřišti 3:0. V italské lize se dařilo obhájcům titulu z Juventusu Turín, kteří zvítězili na domácím trávníku 2:0 nad Parmou.

Bayern Mnichov porazil v prvním kole Bundesligy Fürth 3:0 (srpen 2012)

Bayern Mnichov porazil v prvním kole Bundesligy Fürth 3:0 (srpen 2012) | Zdroj: Reuters

Fürth se přitom proti vicemistrovi loňské sezony držel až do závěru prvního poločasu, kdy ve 43. minutě otevřel skóre Müller. Po přestávce už se projevila větší zkušenost Bayernu, který si vítězství pojistil dalšími dvěma brankami.

Nejprve zvyšoval po hodině hry na 2:0 chorvatský útočník Mandžukič, který do Bayernu přišel v létě z Wolfsburgu, kde působí třeba český reprezentant Petr Jiráček. Definitivní podobu dal skóre jedenáct minut před koncem nizozemská akvizice Arjen Robben.

Wolfsburg urval na úvod nového ročníku Bundesligy vítězství 1:0 na hřišti Stuttgartu. Na hřiště se ale z českých fotbalistů dostal jen Jan Polák. Václav Pilař je mimo hru kvůli zranění a operaci zkříženého vazu, Petr Jiráček, o kterého se uchází Hamburk, ani nebyl do utkání nominován.

Juventus rozhodl v nejvyšší italské lize o svém vítězství během čtyř minut druhého poločasu. Vést přitom mohla ‚Stará dáma‘ už v první půli, jenomže chilský záložník Vidal neproměnil nařízenou penaltu.

Plný bodový zisk zajistili obhájci loňského titulu v Serii A Stephan Lichtseiner, který otevíral skóre, a Andrea Pirlo – ovšem podle televizních záběrů míč po jeho trestném kopu zřejmě nepřešel brankovou čáru celým objemem.

Německá fotbalová liga - 1. kolo:

Augsburg - Düsseldorf 0:2 (68. a79. Schahin), Freiburg - Mohuč 1:1 (49. Kruse - 65. Ivanschitz z pen.), Fürth - Bayern Mnichov 0:3 (43. Müller, 59. Mandžukič, 79. Robben), Hamburk - Norimberk 0:1 (68. Balitsch), Mönchengladbach - Hoffenheim 2:1 (33. Hanke, 79. Arango - 66. Firmino), Eintracht Frankfurt - Leverkusen 2:1 (57. Aigner, 82. Lanig - 30. Kiessling), Stuttgart - Wolfsburg 0:1 (90. Dost).

Italská fotbalová liga - 1. kolo:

Fiorentina - Udine 2:1 (67. a90.+1 Jovetič - 28. Maicosuel), Juventus Turín - Parma 2:0 (54. Lichtsteiner, 58. Pirlo).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít