Bayern zdolal Real na penalty a zahraje si finále LM s Chelsea na domácím stadionu

Fotbalisté Bayernu Mnichov postoupili přes Real Madrid do finále Ligy mistrů, které sehraje s Chelsea na domácím trávníku v Allianz Areně. V prvním duelu zvítězil bavorský velkoklub na 2:1 a stejným poměrem prohrával po 120. minutách i na Santiago Bernabeu, ale v penaltovém rozstřelu přes tým kouče Mourinha přešel a může se stát prvním klubem, který by slavil titul na vlastním stadionu.

Fotbalisté Bayernu se mohli na Santiago Bernabeu radovat, postoupili přes Real do finále LM po penaltách | Zdroj: ČTK

Zápas měl od prvního písknutí do píšťalky rychlé tempo s šancemi na obou stranách a tak se na úvodní branku nemuselo čekat dlouho. V 6. minutě hostující Alaba srazil v pokutovém území střelu Di Márii v pádu rukou a byla nařízena penalta, kterou proměnil Cristiano Ronaldo.

Uběhly necelé dvě minuty a vyrovnání měl na kopačce Arjen Robben, ale z pár metrů trestuhodně netrefil prázdnou branku. I když měl Bayern více šancí, tak z se z druhé branky opět radovali domácí a znovu i Ronaldo. V 15. minutě podruhé v semifinále rozvlnil síť po přihrávce Özil. Portugalský záložník tak slavil svůj 10. gól v desátém utkání letošního ročníku Ligy mistrů.

Ve 27. minutě se konečně dočkali i hráči Mnichova a to poté, co Pepe poslal v pokutovém území k zemi Gomeze a rozhodčí Kasai nařídil pokutový kop i pro Bayern. Ujal se ho Robben a se štěstím prostřelil Casillase, který si na míč sáhl, ale vytěsnit ho nedokázal.

Po návratu z kabin už hra nebyla tak rychlá a zběsilá, ale také bylo k vidění dost fotbalové krásy. Navrch měli především hráči německého velkoklubu, ale Casillase už nikdo překonat nedokázal a tak utkání dospělo do prodloužení. V něm měli navrch domácí fotbalisté a tak ani dalších třicet minut branku nepřineslo.

V penaltách selhali osvědčení střelci

O soupeři Chelsea tak musely rozhodnout pokutové kopy. Když Alaba i Gomez dali gól a pokusy Ronalda, pro kterého to byla první neproměněná penalta po 25 úspěšných zásazích, i Kaká skončily na rikavicích Neuera, mohl o postupu Bayernu rozhodnout Kroos. Casillas ovšem jeho ne příliš razatní střelu dokázal zneškodnit.

Poté vykřesal jiskřičku naděje Xabi Alonso a když svůj pokutový kop neproměnil mnichovský kapitán Lahm, mohl srovnat Sergio Ramos. Jeho pokus ovšem skončil vysoko nad. Poté se k exekuci postavil Schweinsteiger, nemýlil se a poslal tak Mnichov po dvou letech do finále.

V něm se svěřenci kouče Heynckese utkají s londýnskou Chelsea s Petrem Čechem v bráně 19. května v domácí Allianz Areně a mohou se stát prvním klubem, který by se z triumfu v neprestižnější evropské klubové soutěži radoval na vlastním hřišti.

Odvetné semifinálové utkání fotbalové Ligy mistrů:

Real Madrid - Bayern Mnichov 2:1 po prodl. (2:1, 2:1), na penalty 1:3

Branky: 6. z pen. a 14. Ronaldo - 27. Robben z pen. Penalty proměnili: Xabi Alonso - Alaba, Gomez, Sweinsteiger. Neproměnili: Ronaldo, Kaká, Ramos - Kroos, Lahm. Rozhodčí: Kassai - Erös, Ring (všichni Maď.). ŽK: Pepe, Arbeloa, Granero - Alaba, Robben, Luiz Gustavo, Badstuber. Diváci: 71.654. První zápas: 1:2, postoupil Bayern

Real: Casillas - Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo - Xabi Alonso, Khedira - Di María (75. Kaká), Özil (111. Granero), Ronaldo - Benzema (106. Higuaín). Trenér: Mourinho
Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba - Schweinsteiger, Luiz Gustavo - Robben, Kroos, Ribéry (95. Müller) - Gomez. Trenér: Heynckes

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít