Benefice Vladimíra Šmicra - loučení s úspěšnou fotbalovou kariérou

V Edenu se dnes bude fotbalově loučit Vladimír Šmicer a řada jeho někdejších spoluhráčů a soupeřů si zavzpomíná na časy společné slávy. Ale nepůjde jen o Šmicrovy vrstevníky. Ukážou se i trenérské veličiny roku 1996 - František Cipro a Dušan Uhrin starší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Šmicer | Foto: fotbal.cz

Dnes vpodvečer se sejdou na stadionu v pražském Edenu bývalí slávisté a sparťani k veteránskému derby, které slavnostně ukončí kariéru Vladimíra Šmicra. Na fotbalisty dohlédnou dva strůjci nejúspěšnějšího roku v dějinách samostatného českého fotbalu.

Na jednu lavičku se totiž posadí kouč reprezentačního týmu, který došel v roce 1996 do finále mistrovství Evropy, a na tu druhou usedne trenér mužstva Slavie, která v tomtéž roce hrála semifinále Poháru UEFA.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vladimír Šmicer udělá tečku za profeisonální kariérou fotbalisty

Jmenovitě Dušan Uhrin starší, který připraví na veteránské derby Spartu, a František Cipro. Ten si na chvíli oddychne od koučování současné Slavie a zavzpomíná na éru, která pro něj byla v Edenu nepoměrně veselejší.

„Těším se moc, protože to bude o něčem jiném. Jsou tam kluci, které jsem neviděl, třeba Ašanina, čtrnáct let nebo jak dlouho. A tak se na ně těším. O ten fotbal tam asi moc nepůjde, spíše o to setkání, atmosféru a to si všichni chtějí užít,“ říká muž, který odešel ze Slavie do Innsbrucku coby ten, který ji dovedl nejen do semifinále Poháru UEFA, ale také k prvnímu ligovému titulu po 49 letech.

Do Rakouska se přesunul Cipro v roce 1997, kdy také přerušil nadvládu Dušana Uhrina staršího nad anketou Trenér roku. Uhrin ji vyhrál pětkrát, naposledy v roce 1996 coby kouč finalistů evropského šampionátu.

„Vůbec celý ten průběh šampionátu, samotný postup do finále a samozřejmě i finálové utkání, kde Česká republika, i přesto, že podlehla Němcům, že skončila na druhém místě, přesvědčila diváky na celém světě, že hraje výborný fotbal,“ hledal Dušan Uhrin před více než třinácti lety nejhezčí okamžiky EURa 96.

Dnes od půl sedmé podvečerní si je může znovu připomenout i s řadou hráčů, které tenkrát na turnaj nominoval.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme