Berbr s Damkovou se budou obviněním Libora Kovaříka bránit soudní cestou

Místopředseda Fotbalové asociace ČR Roman Berbr a předsedkyně komise rozhodčích Dagmar Damková zareagovali na obvinění bývalého sudího Libora Kovaříka odevzdáním celé záležitosti právnímu zástupci, který má zajistit nápravu soudní cestou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalová rozhodčí Dagmar Damková byla 22.12.2008 krátce po 18.hodině hostem Ladislava Válka | Foto: ČRo Plzeň

Libor Kovařík nařkl v rozhovoru pro deník Sport Berbra, životního partnera Damkové, že ovládá české rozhodčí mafiánskými praktikami. Kovařík tak učinil krátce poté, co právě kvůli chování místopředsedy asociace ukončil rozhodcovskou kariéru.

Berbr s Damkovou veškerá obvinění odmítli. Postavili se za ně i přední čeští rozhodčí Pavel Královec a Jan Jílek, když popřeli, že by se Berbr uchyloval k ponižování či zastrašování, která zmiňoval Kovařík.

Celou kauzu teď Berbr s Damkovou předali právnímu zástupci. „Vzhledem k tomu, že jsme se stali v poslední době terčem nehorázných pomluv a lží, což poškozuje nejen nás dva, naši práci pro fotbal, ale i FAČR, rozhodli jsme se celou záležitost předat našemu právnímu zástupci ke sjednání nápravy soudní cestou,“ uvedli.

Aférou se velmi pravděpodobně bude zabývat výkonný výbor asociace na nedělním zasedání v Rize v rámci kvalifikačního utkání české reprezentace s Lotyšskem. Pelta však Berbra odvolat nemůže, to je v pravomoci valné hromady.

ČTK, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme