Beznaděj. Poslední Příbram zase bez vítězství, prohrála v Jihlavě

Fotbalisté Příbrami čekají už patnáct ligových utkání na vítězství. Nedočkali se ani v devátém kole letošního ročníku Gambrinus ligy, v Jihlavě prohráli 1:2.

Tuhle šanci sice Lukáš Masopust nedal, ale Jihlava Příbram i tak porazila

Tuhle šanci sice Lukáš Masopust nedal, ale Jihlava Příbram i tak porazila | Zdroj: ČTK

Snahu Středočechů přerušit dlouhou nepříznivou šňůru nabourala už druhá minuta, ve které si centr domácího Jungra nešťastně srazil do vlastní branky Zdeněk Koukal.

"Vlezli jsme do toho a hned jsme dostali takový gól... Ale máte ještě před sebou skoro celý zápas. První gól to ovlivní, ale ne natolik, aby se s tím nedalo nic dělat," řekl k tomu příbramský kapitán a brankář Aleš Hruška.

I nadále byli aktivnější Jihlavští, ale ani hosté nebyli bez šancí skórovat. S nebezpečnou hlavičkou Střihavky si ale Blažek poradil.

Dvojí poločasové střídání sice hosty na čas probralo, ale postupem času se jejich převaha vytrácela. A v 68. minutě se zdálo být rozhodnuto. Kanonýra Vysočiny Stanislava Tecla podrazil v pokutovém území hostující gólman Hruška, sám faulovaný se postavil k penaltě a bylo to 2:0. Osmou brankou v sezóně se Tecl osamostatnil v čele tabulky střelců.

Ještě ale nebyl konec. V 83. minutě se po rohovém kopu prosadil hlavou příbramský Petr Trapp a pak přišel nápor hostů, ve kterém mohlo dojít k vyrovnání. Osamocený Střihavka ale na malém vápně selhal a hlavou branku minul. I proto prohráli Středočeši 1:2, a klesli tak opět na dno ligové tabulky.

Jihlava - 1. FK Příbram 2:1 (1:0)
Branky: 2. vlastní Koukal, 68. Tecl z pen. - 82. Trapp. Rozhodčí: Drábek - Kordula, Pospíšil. ŽK: Karlík - Krbeček, Koukal, Hruška. Diváci: 3970.

Jihlava: Blažek - Karlík, Tlustý, Šourek, Gavrič - Masopust (73. Sedláček), Koloušek, Rada, Jungr (90.+1 Kučera), Vaculík (87. Mešanovič) - Tecl. Trenér: Komňacký.
Příbram: Hruška - Jugas, Dejmek, Hájovský, Koukal (69. Wágner) - Krbeček, Trapp, Pleško (46. Kalivoda), Divíšek, Valenta (46. Šlapák) - Střihavka. Trenér: Marko.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít