Bílek oznámil nominaci na kvalifikační duely proti Dánsku a Arménii

Českou fotbalovou reprezentaci čeká za deset dní vstup do jarní části kvalifikace o postup na mistrovství světa 2014. Trenér Bílek dnes oznámil nominaci pro utkání s Dánskem a Arménií. V té nefiguruje žádné výrazné překvapení. Připraveny jsou tradiční opory v čele s kapitánem Tomášem Rosickým a Petrem Čechem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sraz fotbalové reprezentace před přípravným utkáním v Turecku se uskutečnil 4. února v Praze. Na snímku je trenér Michal Bílek

Sraz fotbalové reprezentace před přípravným utkáním v Turecku se uskutečnil 4. února v Praze. Na snímku je trenér Michal Bílek | Foto: Filip Jandourek

Petr Čech se tak vrací do reprezentačního kádru, který musel v únoru narychlo opustit, kvůli zlomenině malíčku na levé ruce. Do týmu se naopak nevrátí Milan Baroš, nad jehož nominací prý Michal Bílek podle vlastních slov uvažoval, poté ale přiznal, že se zkušenému útočníkovi chystá ozvat až v létě. To v tuto chvíli otevírá prostor pro mladého střelce Stanislava Tecla, který by v budoucnu mohl Baroše natrvalo nahradit.

Tým kromě Tecla doplní další plzeňští hráči, konkrétně Rajtoral s Kolářem, kteří nedostali šanci v únorovém přátelském zápase v Turecku. Zajímavá je také nominace bundesligových hráčů Martina Latky a Tomáše Pekharta. Stoper Latka zatím absolvoval jediný reprezentační start, a v kvalifikačním dvojzápase tak bude mít možnost svou zápasovou sbírku rozšířit o další minuty. U Tomáše Pekharta, který již zkušenosti s reprezentací má, se zase jedná o první reprezentační pozvánku v tomto roce.

V nominaci se objevují jména, která trenéra Bílka přesvědčila o svých kvalitách v přátelském utkání proti Turecku. Mezi nimi jsou např. Bořek Dočkal nebo ofenzivní mladíci Vydra s Krejčím. Na seznamu nominovaných nechybí ani plzeňský Vladimír Darida, kterému se stejně jako již zmiňovaným hráčům vydařil na výbornou přátelský zápas proti Turecku.

Hráčů s méně reprezentačními starty je tedy v týmu více, dá se však říci, že kostra kádru zůstává před dvěma kvalifikačními zápasy o Mistrovství světa v Brazílii stejná jako v předchozích důležitých duelech.

Zklamaní budou z nominace určitě olomoučtí fanoušci, kteří věřili, že 23. března uvidí na vlastním stadionu, v utkání proti Dánsku, některé z opor místní Sigmy. Avšak Ordoš, Hořava ani Pospíšil se pozvánky ke kvalifikačním duelům nedočkali. Utkání v Arménii čeká českou fotbalovou reprezentaci o čtyři dny později.

Michal Jurman, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme