Bílek, Pešice… a kdo dál? Nad postem trenéra reprezentace visí otazník

Bilance pěti výher z deseti startů české fotbalové reprezentace v tomto roce nevypadá na první pohled nijak tragicky. Výhry nad týmy, jakými jsou Malta nebo Kanada, ale patří spíše k těm ze škatulky povinných. V mnohem důležitějších duelech čeští hráči zklamali, a tak se už zítra vrcholící baráž o účast na mistrovství světa musí obejít bez nich.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Reprezentace se připavuje na duel s Kanadou | Foto: Michal Jurman

„Musím říct, že jsem neuvažoval nad tím, že bych sám položil funkci, protože pořád máme šanci postoupit na mistrovství světa,“ říkal na konci března po výhře v Arménii, kterou český tým napravil domácí debakl s Dánskem, tehdejší reprezentační kouč Michal Bílek.

To ještě nevěděl, že jej čekají na trenérské lavičce poslední čtyři zápasy, ve kterých už si vítězství nepřipíše.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští fotbaloví reprezentanti stále nemají jasno o tom, kdo tým povede v kvalifikaci o mistrovství Evropy 2016

„Před zápasem jsem věděl, že pokud by to nevyšlo, tak nabídnu rezignaci. Šance už prakticky neexistuje,“ přiznal po prohře v Itálii 10. září Bílek a onou šancí tak myslel možnost probojovat se na brazilské mistrovství světa.

Bílkovu misi tak musel za definitivně neúspěšnou potvrdit i předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta.

„Jeho rezignaci přijímám. Samozřejmě začneme okamžitě pracovat na získání nového trenéra, který si sestaví nový realizační tým pro budoucí kvalifikaci o mistrovství Evropy, které se hraje ve Francii.“

Jednání za dočasného vedení týmu Josefem Pešicem se ale začala táhnout a o novém kouči stále jasno není. Pešice dokončil kalendářní rok se zajímavou bilancí tří výher ze tří zápasů v roli hlavního trenéra. I když nutno dodat, že proti týmům typu Malty nebo Kanady to měl jistě o mnoho lehčí než v předchozích duelech Bílek. Podstatným ale je, že už dopředu dal Pešice najevo, že v pozici hlavního trenéra zůstat nehodlá.

„Trénovat reprezentaci je čest, myslím, že to by chtěl každý. Uvidíme, já doufám, že se mě to nebude týkat,“ doufá Josef Pešice, že nebude muset popřít svá slova o tom, že nabídka trénovat fotbalovou reprezentaci se neodmítá.

Ve hře jsou zatím asi silnější kandidáti, pokud ale nikoho z nich kluby dobrovolně nevydají pod fanouškovskou gilotinu, která svým ostřím setne sebemenší reprezentační zakolísání, třeba se opět dostane i na pozitivně naladěného Pešiceho.

Jasno by mělo být do únorového losu mistrovství Evropy 2016. Poprvé se pak nový trenér představí fanouškům 5. března v Uherském Hradišti v přátelském duelu proti Norsku.

Michal Jurman, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme