Bílka těší forma českých útočníků, znepokojují ho pouze některá zranění

Už dlouho neměli trenéři a doktoři fotbalové reprezentace při srazu národního týmu tolik starostí jako teď. S virózou zůstal v posteli Daniel Kolář, nakopnutí a další šrámy léčí záložník Tomáš Rosický, obránce Theo Gebre Selassie, útočníci Tomáš Pekhart a Matěj Vydra. Ale jsou také příjemnější skutečnosti, kterými se realizační tým zabývá. Kouče Michala Bílka může před zápasy s Dánskem a Arménií těšit zdravá konkurence mezi útočníky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér českého národního mužstva Michal Bílek | Foto: Filip Jandourek

„Samozřejmě mám v hlavě variantu, jak začít v pátek proti Dánsku. Máme tady z čeho vybírat,“ je spokojený trenér Michal Bílek se současnou formou svých ofenzivních hráčů.

Trenéra národního týmu tak může znepokojovat pouze zdravotní stav některých jeho svěřenců.

„Je samozřejmě důležité, aby byli všichni hráči zdravotně v pořádku, protože když vezmu jen útočníky, tak je tam Vydra a Pekhart, kteří mají problémy,“ říká Bílek, který po posledních přípravných duelech nemá mnoho důvodů dělat výraznější změny v sestavě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenéra Michala Bílka těší současná forma reprezentačních útočníku

„Přál bych si, aby všichni hráči byli stoprocentně připravení, a aby ta sestava, kterou mám v hlavě, vyběhla na hřiště. My jsme ty poslední dvě přípravná utkání sehráli dobře, neinkasovali jsme, dali jsme pět branek. Zdá se, že do sestavy nějakým zásadním způsobem zasahovat nebudeme,“ říká hlavní trenér českého týmu.

To by se mělo týkat také mladého útočníka Matěje Vydry z druholigového Watfordu, který páteční duel proti Dánsku nejspíše stihne, přestože ještě v tuto chvíli ho trápí drobné zdravotní problémy.

„Je to jenom nakopnuté, tak snad to bude v pohodě. Pro mě je dobré, že můžu hrát na více postech, takže se uvidí. Trenér má času na rozmyšlenou dost a je to na něm,“ říká dvacetiletý hráč o své výhodě zvládat hraní na více postech.

Lafata vnímá konkurenci

Pokud se nestane nic výjimečného, má mladík Vydra i díky své univerzálnosti velkou šanci, že si v základní sestavě zahraje. Dá se však očekávat jeho nasazení spíše na křídlo, kde se jako útočník pochopitelně necítí tak dobře jako na hrotu. Jenže na místě útočníka se v poslední době dařilo Davidu Lafatovi, který po několika letech v roli náhradníka konečně dostává šanci se prosadit.

„Je pravda, že ty poslední dva zápasy jsem hrál v základní sestavě, ale je nás tu pět útočníků, tak uvidíme, pro koho se trenér v pátek rozhodne. Jedu na ten sraz jako na každý jiný, budu dělat to, co mi trenér řekne,“ říká jednatřicetiletý hráč pražské Sparty.

Nejen Lafata v posledních, především ligových zápasech prokazuje skvělou formu. Trenér Bílek nenechal bez povšimnutí ani skvělá představení Libora Kozáka, který v Evropské lize nastřílel v dresu Lazia Řím už osm branek, a vede tak tabulku střelců.

„Je dobře, že trenér má na výběr. Teď je na něm, jak to vybere,“ říká Kozák.

Současná forma útočníků těší také Tomáše Rosického, který se bude snažit zmíněné fotbalisty zásobovat kvalitními přihrávkami.

„Je to jedině dobře. Útočníků, kteří dávají góly, není nikdy dost,“ dodává spokojeně Rosický.

Jaroslav Plašil, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme