Birminghamské derby v Premier League skončilo remízou, na český souboj nedošlo

Nerozhodně skončilo birminghamské derby v rámci fotbalové Premier League. V dohrávce 12. kola nejvyšší anglické soutěže remizoval West Bromwich Albion s Aston Villou 2:2. Český fanoušek se před utkáním těšil na případný souboj českých útočníků Matěje Vydry s Liborem Kozákem, do utkání však zasáhl pouze druhý jmenovaný.

Útočník West Bromwiche Shane Long (vpravo) v souboji s Leandrem Bacunou z Aston Villy během utkání 12. kola fotbalové Premier League | Zdroj: Reuters

Libor Kozák strávil na hřišti 57 minut, než byl vystřídán Gabrielem Agbonlahorem. Ze scény odcházel opavský rodák za pro svůj tým nepříznivého stavu 0:2, pozdějšího smazání náskoku v podání Aston Villy už byl proto svědkem pouze ze střídačky.

Úvod sledovaného zápasu vyšel mnohem lépe West Bromwichi, jemuž zařídil rychlými góly dvoubrankové vedení útočník Shane Long. Aston Villa se gólově prosazovala až ve druhé půli po trojnásobném střídání ve vlastních řadách. Jeho součástí byl také zmíněný Libor Kozák.

Už bez české účasti na hrací ploše nejprve v 67. minutě snížil Karim El Ahmádí, na konečných 2:2 vyrovnal o devět minut později Ashley Westwood. Oba birminghamské celky se tak rozešly smírně a i nadále jsou se ziskem 15 bodů sousedy v ligové tabulce. West Bromwichi patří jedenáctá příčka, jeho dnešní soupeř je kvůli horšímu skóre o jedno místo za ním.

Do pondělního klání nezasáhl český útočník Matěj Vydra, který stejně jako v minulém utkání sledoval zápas pouze z lavičky.