Bitvu o fotbalový titul mezi Spartou a Plzní bude řídit španělský rozhodčí

Sobotní šlágr první fotbalové ligy mezi druhou Spartou a vedoucí Plzní bude řídit španělský rozhodčí. Deníku Sport to potvrdil předseda FAČR Miroslav Pelta. Jméno sudího bude z bezpečnostních důvodů zveřejněno až těsně před utkáním na pražské Letné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozhodčí Wolfgang Stark | Foto: Wikimedia, public domain, uživatel: Amarhgil

„Když vidím v posledních týdnech, jak s koncem ligy eskaluje napětí a ještě, když liga dospěla do takového finále, že zápas na Spartě rozhodne o tom, kdo bude mistrem, tak jsem se po konzultaci s předsedkyní komise rozhodčích paní Damkovou rozhodl a doporučil komisi rozhodčích, že přijede trojice ze Španělska,“ vysvětlil pro Český rozhlas Miroslav Pelta.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výjimečná situace vyžaduje výjimečná opatření, vysvětluje Miroslav Pelta nasazení španělských rozhodčí na šlágr kola Sparta - Plzeň.

„Tím pádem se vyloučí jakékoliv podezření kdo, s kým, proč, jak. Cítím, že je to správné rozhodnutí a stojím si za ním. Výjimečná situace vyžaduje výjimečná opatření,“ upozornil předseda FAČR.

Důležité zápasy české nejvyšší soutěže už v minulosti několikrát pískali zahraniční rozhodčí. Derby Sparty se Slavií v letech 2001 a 2003 řídil Slovák Luboš Michel, v říjnu 2006 zase Němec Michael Weiner. Jeho krajan Wolfgang Stark byl už v březnu 2013 pověřen vedením duelu Sparty s Plzní.

Chyby fotbalových rozhodčích se množí, jejich šéfka Damková ale mlčí

Číst článek

„Přijede mezinárodní rozhodčí ze Španělska, který je zvyklý na zápasy Realu Madrid a Barcelony před 80 000 diváky. Návštěva, která bude na Spartě, je pro něj ve Španělsku poloprázdný stadion. Tak si myslím, že nebude žádný problém,“ říká Pelta.

„Rozhodčí přijede s čistou hlavou, utkání zvládne a přispěje k vyvrcholení závěru ligy,“ dodal předseda FAČR Miroslav Pelta.

Tomáš Kohout, ČTK, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme