Bitvy o poslední čtyři vstupenky na fotbalové Euro startují. Češi je budou sledovat z povzdálí

Závěrečného turnaje fotbalového mistrovství Evropy, který se uskuteční příští rok ve Francii, se poprvé v historii zúčastní 24 národních týmů. Dvacet účastníků je již známo, ale o zbylá čtyři místa se v barážových duelech utká osm týmů. Čeští reprezentanti, kteří se na Euro nominovali přímo díky vítězství v kvalifikační skupině A, budou tato utkání sledovat jen jako diváci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Českých reprezentantů se baráž netýká. Místo ní je čekají dva přátelské zápasy | Zdroj: ČTK

„Na některé barážové zápasy se samozřejmě podívám v televizi," říká český reprezentant Bořek Dočkal.

„Bude mě ale především zajímat kvalita těch utkání a jednotlivých týmů, než abych fandil některým mužstvům, která nám mohou pomoci k výhodnějšímu nasazení před losem základních skupin pro Euro,“ odmítá středopolař jakékoliv preference.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výsledlky barážových utkání o Euro ovlivní nasazení českého týmu. Reprezentanti to ale podle svých slov příliš prožívat nebudou

Jasno o definitivním seznamu účastníků nadcházejícího Eura bude již v úterý večer, kdy barážové duely vyvrcholí. Napoví už ale úvodní zápasy a českou reprezentaci zajímají především souboje Slovinska s Ukrajinou a Irska s Bosnou a Hercegovinou.

K tomu, aby český národní tým zůstal před losem ve druhém výkonnostním koši, čímž by si zvýšil šanci na zisk hratelnějších soupeřů pro základní skupinu Eura, potřebuje neúspěch jak Ukrajiny, tak Bosny a Hercegoviny.

„Myslím si, že na mistrovství Evropy je úplně jedno, v jaké jste skupině, protože na Euru se může stát cokoliv. Turnajový systém je sám o sobě dost ošemetný, jelikož tam hraje roli velké množství faktorů, takže na tom, do jaké skupiny budeme nakonec nalosováni, mi tolik nezáleží,“ říká gólman a kapitán reprezentace Petr Čech.

Papírově ovšem vypadá mnohem schůdněji druhý koš, protože jeho členové se určitě vyhnou Itálii, Rusku či Chorvatsku, zatímco zařazením do koše třetího tým ztrácí možnost konfrontace s Polskem, Rumunskem nebo Slovenskem.

„Na Euru si těžko vyberete, protože se tam dostaly pouze týmy, kterým se dařilo v kvalifikaci. Všechny týmy tak mají takovou kvalitu, že mohou porazit kohokoliv na turnaji,“ uzavírá debatu nad možnými soupeři Petr Čech.

Jan Suchan, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme