Blíží se důležitý fotbalový zápas v boji o mistrovství světa proti Dánsku

Čtyři zápasy v řadě nepoznali čeští fotbalisté porážku a v tomto trendu by samozřejmě rádi pokračovali i v nadcházejícím veledůležitém kvalifikačním dvojzápase o účast na mistrovství světa. Tým trenéra Michala Bílka zatím nemá důvod tonout v depresích a napomohlo k tomu i jeho jediné letošní vystoupení proti Turecku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér české fotbalové reprezentace Michal Bílek vystoupil 13. listopadu na tiskové konferenci v Olomouci v předvečer přátelského utkání se Slovenskem. | Zdroj: ČTK

Výhra 2:0 by přitom měla být výrazným odrazovým můstkem v přemýšlení trenéra Bílka nad nominací před duely s Dánskem a Arménií, kterou zveřejní už zítra.

"Je to příprava, nedělal bych z toho velké závěry. Čeká nás soupeř, který bude úplně jiný a řekl bych silnější,“ bránil se přílišné euforii po vítězství v Turecku kapitán českého týmu Tomáš Rosický. S tím, že Dánsko bude jako první nadcházející soupeř českého týmu rozhodně silnějším protivníkem než ten turecký, souhlasí bez výhrady i trenér Michal Bílek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér českých fotbalistů Michal Bílek zveřejní nominaci na březnový dvojzápas

„Viděli jsme část utkání, když tady hráli Dánové. Moc dobře kombinovali. Bude to silnější protivník než Turecko.“

V tomto jsou tedy všichni zajedno. Těžko říct, jak se ale tato slova promítnou v Bílkově zítřejší nominaci. Oproti té na přátelské utkání s Tureckem v ní dojde jistě k pár změnám, dá se očekávat, že budou ale spíše povahy kosmetické.

V bráně je jasný návrat Petra Čecha, který v únoru reprezentační sraz narychlo opustil kvůli zlomenině malíčku. Změny pak mohou nastat v útoku. Mezi nominovanou čtveřicí zřejmě tentokrát nezbude místo na olomouckého Ordoše, který v Turecku nabídnutou šanci příliš za pačesy nechytl.

Naopak se počítá s tím, že proti Dánům bude chtít Bílek opět těžit ze skvělé formy Lafaty. Zda ale bude při očekávaném návratu Pekharta stále útočníkem číslo jedna, zůstává zatím ve hvězdách.

„Nechci teď říkat, jestli je teď David útočníkem číslo jedna, ale musím říct, že potvrdil to, co od něj očekáváme. To znamená, že je platný v pokutovém území soupeře,“ chválil Bílek sparťanského střelce po zápase v turecké Manise.

Jasné je to, že kvalifikační utkání o účast na mistrovství světa bude mít ale zcela jiný náboj. Spoléhat bude muset Bílek hlavně na zkušenost a také rozehranost. Oba tyto požadavky se přitom trochu bijí v už dá se říci stabilní obrané čtveřici českého týmu.

Nerozehraní obránci

Ta sice poslední tři zápasy neinkasovala a od loňského evropského šampionátu byla při pouze dvou trefách soupeřů. Na druhé straně ale Gebre Sellasie s Kadlecem toho v německé Bundeslize zase příliš nenahráli.

Při otázce, kdo případně za ně, ale nastane dlouhé ticho. Suchý spíše plní u Bílka zatím roli kvalitní rezervy, mladíček Kalas zase nemá odpovídající zkušenosti. Na ostatních postech je přitom aktuálně naopak velký přetlak.

„Tu konkurenci si tady vytváří těch hráčů mnohem víc a bude záležet na tom, jak trenér bude chtít poskládat sestavu i co se týče herního stylu,“ myslí si záložník norského Rosenborgu Bořek Dočkal. Odpověď na otázky, jakým stylem a s jakými jmény bude rozehráno důležité kvalifikační dvojutkání, nabídne trenér Michal Bílek už zítra dopoledne.

Michal Jurman, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme