Blízko postupu na mistrovství Evropy ještě nejsme, varuje Petr Čech

Účastníci mistrovství Evropy 2016. Tuhle nálepku můžou získat čeští fotbalisté už dnes večer. Ale nezávisí to jen na nich, kromě vlastního vítězství v Lotyšsku k tomu ale potřebují ještě zaváhání Nizozemců v Turecku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští fotbalisté se rozcvičují v Rize před zápasem s domácím Lotyšskem | Zdroj: ČTK

„V případě zisku tří bodů muže být naše pozice do dvou zbývajících zápasů velice dobrá, výborná nebo konečná. V tuhle chvíli ale není čas přemýšlet nad ostatními,“ upozorňuje Petr Čech.

Šestibodový rozestup od klopýtajících Nizozemců a jejich zbývající duely ale současný kapitán národního týmu Petr Čech i tak vnímá, a právě proto si odmítá připouštět blízkost postupu na Euro.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští fotbalisté se rozcvičují v Rize před zápasem s domácím Lotyšskem

„Těžko se dá říct, že jsme hodně blízko. Skupina se za určité konstelace může hrát až do poslední minuty. I když proti Lotyšsku vyhrajeme, tak se pořád může hrát až do posledního zápasu. Nic není rozhodnuto,“ varuje brankářská jednička.

Ano, tahle varianta skutečně ještě může nastat, pokud zvítězí Češi i Nizozemci, může stačit zaváhání „Oranjes“ v Kazachstánu, nebo bude potřeba vybojovat v posledních dvou duelech proti Turecku a v Amsterdamu alespoň bod. A poslední krok bývá často ten nejtěžší.

Postoupit na Euro a konečně nedostat gól, přejí si čeští fotbalisté v Lotyšsku

Číst článek

„Souhlasím. Těch kroků jsem zažil za moji trenérskou kariéru haldu a často šlo o poslední možné zápasy. Byl bych rád, kdybychom teď ten krok udělali dřív, i když s Lotyšskem to bude těžký zápas a rozhodně si nemyslíme, že se nemůže nic stát,“ drží Pavel Vrba své svěřence při zemi.

Jestli bude moct slavit trenér Pavel Vrba postup na Euro stejně bouřlivě jako plzeňské tituly už dnes, to zjistíte i z našeho přímého přenosu utkání Lotyšsko-Česko. Na streamu ČRo Sport a v mobilní aplikaci iRadio začne společně s výkopem v 18 hodin.

Jan Suchan, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme