Blízkovýchodní investoři chtějí za fotbalový Arsenal nabídnout rekordních 1,5 miliardy liber

Celosvětově nejvyšší nabídku na převzetí jakéhokoli fotbalového klubu na světě nejspíš brzy dostane většinový vlastník londýnského Arsenalu. Podle deníku Daily Telegraph chce slavný klub za 1,5 miliardy liber (v přepočtu 45 miliard korun) koupit konsorcium z Kataru a Spojených arabských emirátů. Investiční skupina, která si nepřeje zveřejnit svou identitu, stojí o 100 akcií Arsenalu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Arsenalu v poslední době příliš důvodů k radosti nemají | Zdroj: ČTK

Nabídka učiněná navíc v hotovosti je zhruba dvojnásobná oproti tomu, kolik činila hodnota Arsenalu před dvěma lety. Jeho většinovým vlastníkem je Američan Stan Kroenke, jemuž řada příznivců vyčítá pochybné směřování klubu včetně prodeje pilířů hráčského kádru.

Podle Telegraphu by blízkovýchodní investor chtěl z Arsenalu udělat klub světového formátu, což by obnášelo zaplacení obřích dluhů a vytvoření štědrého fondu pro nákup posil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Českého rozhlasu Jiří Hošek o rekordní částce nabídnuté za londýnský Arsenal

Telegraph tvrdí, že v plánu je i snížení horentních cen lístků na stadiónu Emirates. Pokud by Kroenke na nabídku kývnul, vydělal by na své investici z roku 2007 asi 12 miliard korun.

Podle deníku je však nepravděpodobné, že by se svého ani ne třetinového balíku akcií chtěl vzdát uzbecký miliardář Alisher Usmanov.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme