Bohemians 1905 opět prohráli, Budějovice drží jarní neporazitelnost

Fotbalisté Baníku Ostrava remizovali v záchranářském utkání 20. kola Gambrinus ligy s Českými Budějovicemi 1:1. K sestupovým pozicím se začínají přibližovat i Bohemians 1905, kteří prohráli na hřišti Slovácka 2:3.

Ostravský Václav Svěrkoš (vpravo) mohl s Budějovicemi rozhodnout, trefil ale břevno | Zdroj: ČTK

1. FC Slovácko - Bohemians 1905 3:2 (1:1)

V úvodu aktivnější hosté šli do vedení po vlastní brance Trousila, Slovácko ale předvedlo dokonalý obrat. Došek nejdřív proměnil ještě v první půli pokutový kop, po přestávce se pak trefil hlavičkou přesně k tyči a následně si dal při snaze odvrátit Daníčkovu vlastní gól Žižka.

Bohemians 1905 už stačili Bartkovou trefou pouze snížit. K přerušení série porážek jim tak nepomohl ani nový trenér Jozef Weber, klokani už nebodovali osmkrát v řadě a pomalu klesají tabulkou k sestupovým pozicím.

Branky: 36. z pen. a 51. Došek, 67. vlastní Žižka - 17. vlastní Trousil, 78. Bartek. Rozhodčí: Příhoda - Kovařík, Paták. ŽK: Volešák, Daníček - Budínský, Abraham. Diváci: 4876

Baník Ostrava - Dynamo České Budějovice 1:1 (0:0)

Z nerozhodného výsledku mají větší radost Jihočeši. Bodový rozdíl mezi oběma týmy bojujícími o záchranu totiž zůstává čtyřbodový. To nejpodstatnější se na Bazalech událo po hodině hry.

V 63. minutě poslal z ojedinělé šance Budějovice do vedení Javorek, jenže už za dvě minuty bylo po Dropově technické střele srovnáno. Silné okamžiky v této fázi utkání podtrhlo i Svěrkošovo břevno z 68. minuty.

Oba týmy, alespoň výsledkově, potvrdily povedenou jarní část soutěže. Baník totiž ze čtyř utkání prohrál jediné, hosté dokonce po zimní přestávce bodovali ve všech duelech.

Branky: 65. Droppa - 63. Javorek. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Cverna - Řezníček, Řepka, Klesa, Javorek, Němec. Diváci: 8248.

Radim Sajbot, Tomáš Perutka, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít