Bohemians 1905 prohráli s Libercem, přesto slaví setrvání v milovaném Ďolíčku

Velebit politiky, to asi nikdy nepřijde úplně do módy. Ale v pražských Vršovicích byl tenhle nevšední zážitek k mání. Fotbalisté Bohemians tam totiž při porážce 0:1 s Libercem odehráli první ligový zápas poté, co pražští zastupitelé schválili odkup stadionu a tím zřejmě i setrvání klubu na tradičním místě.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Patrik Schick z Bohemians 1905 (vlevo) v souboji s libereckým Davidem Hovorkou

Patrik Schick z Bohemians 1905 (vlevo) v souboji s libereckým Davidem Hovorkou | Zdroj: ČTK

Některým Pražanům to vadí, ale ti s klokanem ve znaku jsou naopak nadšení. Ligový zápas proti Liberci byl manifestací jejich kolektivní radosti. A přestože málokterý fotbalista hltá zprávy z politiky, tu o budoucnosti Ďolíčku hráči Bohemians pochopitelně postřehli.

Přehrát

00:00 / 00:00

S gratulací k setrvání ve vršovickém Ďolíčku příšel po zápase 23. kola i trenér soupeře z Liberce Jindřich Trpišovský

„Na facebooku se to asi nejvíc sledovalo. Řešili jsme to v kabině a dostávali jsme zprávy od vedení. Máme radost z toho, jak hlasování dopadlo. Jsme radši, že máme stadion, protože body, ty můžeme ještě nahrát,“ nevyměnil by rozhodnutí zastupitelů za výhru s Libercem Michal Hubínek.

Ten je členem Družstva fanoušků Bohemians, stejně jako další hráči včetně hosta ze Slavie Michala Švece.

„Jsem rád, že to dopadlo tímhle způsobem, že tady fotbal bude dál pokračovat,“ vyjádřil úlevu Švec.

„V první řadě bych chtěl pogratulovat Bohemce k vyřešení situace se stadionem. Do Ďolíčku jsem chodil od tří let na každý zápas a vím, jak je to pro ně důležité. Ďolíček je chrám fotbalu,“ začal svou pozápasovou řeč trenér Liberce Jindřich Trpišovský.

A jeho protějšek doufá, že nová situace klokanům prospěje i přímo na hřišti.

„Jsem moc rád, že se to takhle vyřešilo a doufám, že se vše dotáhne do konce. My se teď můžeme víc soustředit na sportovní stránku,“ říká trenér Roman Pivarník, který má za úkol kultivovat hru, která bývá v Ďolíčku k vidění. O zbytek se postará město.

Ďolíček - stadion fotbalového klubu Bohemians Praha 1905 | Foto: Český rozhlas

Jan Kaliba, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme