Bohemians 1905 remizovali se Slováckem, Liberec udělil Boleslavi lekci z produktivity

V šestém kole Gambrinus ligy remizovali fotbalisté Bohemains 1905 se Slováckem 1:1, a nevyužili tak šance dotáhnout se na čelo prvoligové tabulky. Utkání začalo minutou ticha za tragicky zesnulé hokejisty Karla Rachůnka, Jana Marka a Josefa Vašíčka. Mladá Boleslav dostala na svém hřišti lekci z produktivity od Liberce, kterému podlehla 1:4.

Liberec vyučoval Boleslav z produktivity. Jiří Štajner z Liberce (vpravo) dal v utkání dokonce dvě branky | Zdroj: ČTK

Bohemians 1905 - 1. FC Slovácko 1:1 (0:0)

V samotném utkání se na gól čekalo dlouho, i když šance by se na obou stranách našly. Tu první nevyužil už po dvou minutách hry domácí Škoda, který ze třiceti metrů mířil těsně vedle brány hostí.

Hned nato mělo dvě velké příležitosti Slovácko, přičemž gólem zaváněla zejména teč Jelečka. Skóre ale zůstalo bezbrankové. Udeřit pak mohlo krátce před poločasovou pauzou, hostující Došek ale trefil jen tyč domácí brány.

Gólu se tak diváci dočkali až v pětasedmdesáté minutě, když si Moravec z pravé strany přetáhl centr na zadní tyč, kam si naběhl Bartek a akrobatickou střelou přes hlavu otevřel skóre.

Slovácko mohlo srovnat hned vzápětí, Došek ale odkrytou bránu minul. Dočkal se až pět minut před koncem zápasu, hlavou tečoval centr z levé strany přesně k zadní tyči. Do závěrečného hvizdu rozhodčího už se pak skóre 1:1 nezměnilo.

Branky: 75. Bartek - 85. Došek. Rozhodčí: Jílek - Slavík, Handlíř. ŽK: Žižka (Bohemians).

Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, Žižka - Moravec, Borek, Budinský (51. Šumský), Bartek (89. Růžička) - Škoda, Nešpor (72. Bálek). Trenér: Medynský.

Slovácko: Filipko - Reinberk, Košút, Trousil, Kubáň - Hlúpik (84. Lukáš), Kordula (79. Daníček), Valenta, Pavelka, Jeleček (60. Kerbr) - Došek. Trenér: Soukup.

FK Mladá Boleslav - Slovan Liberec 1:4 (0:2)

Liberečtí fotbalisté vyučili Mladou Boleslav v produktivitě a navíc ji připravili o neporazitelnost v letošním ročníku Gambrinus ligy.

Fanoušci uctili památku tragicky zesnulých hokejistů minutou ticha i transparentem | Foto: ČTK

O výhře rozhodl Slovan už v první polovině zápasu. V devatenácté minutě zaznamenal premiérovou trefu v naší nejvyšší soutěži Polák a Liberec šel do vedení. Do ještě do přestávky pojistil Šural.

Mladoboleslavští sice ještě krátce po začátku druhého poločasu vstřelili kontaktní gól, když se prosadil Kulič, jenomže to bylo z jejich strany vše. Naopak Liberec se ve zbytku hrací doby prosadil ještě dvakrát, pokaždé se prosadil Štajner.

Branky: 49. Kulič - 51. a 81. Štajner, 20. Polák, 44. Šural. Rozhodčí: R. Hrubeš - Košec, T. Kovařík. ŽK: Šírl, Zahustel - Breznaník. ČK: 75. Kulič (MB). Diváci: 2741.

Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Janíček, Rolko, Šírl (67. Kalina) - Wojnar (65. Ščuk), Kúdela, Opiela - Řezníček (46. Zahustel), Kulič, Chramosta. Trenér: Koubek.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Polák, Fleišman - Štajner, Janů, Vácha, Breznaník (84. Liška) - Šural (86. Hadaščok), Rabušic (71. Blažek). Trenér: Šilhavý.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít