Bohemians 1905 se dotáhli na špici, porazili i mistrovskou Plzeň

Úřadující mistři fotbalové Gambrinus ligy z Plzně prohráli v novém ročníku nejvyšší soutěže už ve 2. kole. V pražském Edenu podlehli Bohemians 1905 1:2. 'Klokani tak mají zatím plný bodový zisk. Vítězství slaví Mladá Boleslav, která zdolala Slovácko 1:0.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Gambrinus liga

Bohemians 1905 - Viktoria Plzeň 2:1 (1:1)

Mistr z Plzně vyrukoval na svého soupeře s novou stoperskou dvojicí. A Bystroň s Trappem se měli od začátku co ohánět. Domácí Škoda střílel nebezpečně čtyřikrát během patnácti minut, přesně se ale trefil až jeho spoluhráč Martin Nešpor ve 27. minutě.

00:00 / 00:00

Se střelcem vítězné branky Bohemians 1905 Vladimírem Bálkem natočil rozhovor Jan Kaliba

Plzni se podařilo vyrovnat díky Jiráčkově brance ještě před přestávkou, těsně po ní navíc nevěděli ‘Klokani‘ kam dřív skočit, což vyvrcholilo Fillovou hlavičkou do břevna. Pilař pak ještě trefil tyč.

Jenže po druhé gólové přihrávce Budínského a přesném zásahu střídajícího Bálka se z výhry 2:1 radují Bohemians 1905.

Branky: 27. Nešpor, 78. Bálek - 39. Jiráček. Rozhodčí: Příhoda - Lakomý, Nádvorník. ŽK: Moravec, Nešpor, Nikl, Borek - Fillo, Kolář. Diváci: 3023.

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, Žižka (68. Růžička) - Moravec, Budínský (84. Michálek), Borek, Bartek - Nešpor (66. Bálek), Škoda. Trenér: Medynský.
Plzeň: Daněk - Rajtoral, Trapp, Bystroň, Limberský - Horváth, Jiráček - Fillo (52. Petržela), Kolář (86. Hora), Pilař - Bakoš (71. Ďuriš). Trenér: Vrba.

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)

Osobností zápasu byla bezesporu sudí Dagmar Damková, která se loučila s aktivní kariérou a zasloužila si větší potlesk než samotní fotbalisté. Souboj na Městském stadionu totiž diváky dlouhé minuty nudil.

Boleslavští byli o něco aktivnější, překonat obranný val Slovácka ale představovalo pro domácí neřešitelný problém. V největší příležitosti osamocený Řezníček mířil jen do připraveného Filipka.

Až v nastaveném čase nešťastně hlavičkoval po Kyselově centru do vlastní sítě Kordula a daroval tak Mladé Boleslavi výhru a tři body.

Branka: 90.+3 vlastní Kordula. Rozhodčí: Damková - Kordula, Moláček. ŽK: Rolko, Štohanzl, Kúdela - Perůtka, Kuncl, Kordula, Košút. Diváci: 2614.

M. Boleslav: Miller - Kysela, Rolko, Janíček, Šírl - Kúdela, Opiela (70. Procházka), Štohanzl (78. Wojnar) - Táborský (53. Kulič), Řezníček, Chramosta. Trenér: Koubek.
Slovácko: Filipko - Kuncl, Trousil, Košút, Kubáň - Fujerik, Kordula, Perůtka (75. Valenta), Jeleček (81. Kerbr) - Ondřejka (86. Reinberk), Hlúpik. Trenér: Soukup.

Jan Kaliba, Pavel Petr, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít