Bohemians hrozí ztráta licence. Čekají na slíbené kroky pražského magistrátu

Dnes je první uzávěrka licenčního řízení, ve kterém Fotbalová asociace zkoumá, jestli mají profesionální kluby vhodný stadion pro příští sezonu. Jenže soukromý majitel Ďolíčku nechce Vršovickým prodloužit nájemní smlouvu. Slib, že stadion odkoupí hlavní město nebo jeho desátá část, se zasekl na mrtvém bodě. A fanoušci jsou proti tomu, aby jejich klub hrál jinde v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stadion Bohemians, (Ďolíček) | Foto: Filip Jandourek

Ďolíček je sice chatrnějším stadionem, ale je útulný. Problémem Bohemians ale je, že stadion není jejich. Klokani jsou ve svém vršovickém „výběhu“ jen hosty. A chodit na fotbal právě do Ďolíčku je pro fanoušky podstatnější než to, na jakou budou chodit soutěž. „Chodil sem můj děda, já sem chodím se svým synem, tak proč by sem on nemohl chodit se svým synem?“ ptá se předseda Družstvo fanoušků Bohemians Luděk Provazník.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o vývoji letitého problému Bohemians - stadionu v Ďolíčku - zjistil reportér ČRo Jan Kaliba

„Skleněných a betonových baráku je spousta, tak proč by měl stát tady? Koupili jsme stroje na ošetřování trávníku, to nás stálo milion. Další jsme dali vyhřívaný trávník a teď vybíráme peníze, abychom pomohli ukončit konkurz, který Bohemku taky tíží,“ pokračuje fanoušek.

Jenže 134 milionů, což je současná cena stadionu, to je suma pro Luďka Provazníka a jím vedené Družstvo fanoušků Bohemians nedosažitelná. Proto klub potřebuje výpomoc města nebo aspoň její rychlý příslib, jinak majitel stadionu nebude mít motivaci nechat klub v Ďolíčku zase aspoň jako nájemníka.

A bez nájemní smlouvy se zase neobejde licenční manažer Fotbalové asociace Stanislav Rýznar. „Je to důvod pro neudělení licence. Znamenalo by to sestup do první neprofesionální soutěže,“ vysvětluje nekompromisní požadavek.

Tahle hrozba není pro Bohemians ničím novým a licenční podmínky umožňují zareagovat na ni stěhováním na jiný vyhovující stadion v rámci stejného města, což je v Praze sice nejjednodušší, ale klokaní duše se tomuhle pragmatismu vzpírají ze všech sil.

Bohemians stadion | Foto: Filip Jandourek

„O náhradní variantě zatím neuvažujeme. Máme čas a víme, jak dopadlo poslední přesun klubu v sezoně 2009/2010,“ naráží ředitel Bohemians Darek Jakubowicz na azyl v Edenu, bojkotovaný značnou částí fanoušků.

Ti sice klub spoluvlastní, jenže identifikují se v první řadě se stadionem. A teď s Luďkem Provazníkem v čele čekají na slíbenou, ale pak zmrazenou spásu od města, které jediné může začarovaný kruh zrušit.

„200 taxíků zastavilo magistrálu a byl z toho poprask. My nechceme brát Pražany jako rukojmí, to v žádném případě. Ale třeba bychom zablokovali magistrát. 3000 lidí ve Starém Městě, to už je slušný. Když někteří přijedou autama…,“ zamyslel se Luděk Provazník.

Zvýšený výskyt klokanů se čeká už při úterním jednání Rady hlavního města. Sekretariát radního za hnutí ANO Libora Hadravy potvrdil, že by se téma Ďolíček mělo dodatečně dostat na program.

Ďolíček - stadion fotbalového klubu Bohemians Praha 1905 | Foto: Český rozhlas

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme