Bohemians jsou opět blíž k záchraně, brněnský Hyčka dal gól po čtrnácti vteřinách

Pražští Bohemians udělali ve 22. kole fotbalové Synot ligy důležitý krok k záchraně. V Ďolíčku jim v sobotu na góly stačilo pět minut. Slovácko porazili 2:0 a od sestupového pásma se vzdálili na osm bodů. Brno i díky brance Aloise Hyčky z 1. minuty zápasu přehrálo Duklu 3:0. Třetí Mladá Boleslav vítězstvím 1:0 nad Jabloncem odskočila dotírajícímu Liberci na tři body.

Michal Hubínek (vlevo) nasměroval Bohemians k vítězství zásahem z 59. minuty

Michal Hubínek (vlevo) nasměroval Bohemians k vítězství zásahem z 59. minuty | Zdroj: ČTK

Na Bohemians v jarní části sezony dokázala vyzrát jen vedoucí Plzeň v minulém kole. Klokani v ostatních pěti duelech pokaždé bodovali.

Doma proti Slovácku přitom mohli už od 10. minuty prohrávat. Lukáš Sadílek napřáhl zpoza šestnáctky a za brankářem Zdeňkem Zlámalem zazvonila branková konstrukce.

Stejnou tyč v 59. minutě trefil přízemní ranou Michal Hubínek. Bohemians však měli větší štěstí než Slovácko zkraje zápasu – míč se odrazil do sítě, a tak šli svěřenci kouče Romana Pivarníka do vedení.

Pojistku přidal v 64. minutě Jhon Mosquera. I když měli hosté v závěru utkání slibné příležitosti, v gól je přetavit nedokázali a z Prahy odjíždějí s prázdnou.

Ze šesté příčky se tak o jednu propadli. Přeskočilo je totiž Brno, které si před vlastním publikem poradilo s pražskou Duklou.

Už čtrnáct vteřin po výkopu otevřel skóre Alois Hyčka, jenž z hranice pokutového území zamířil přesně k tyči. Minutu před přestávkou přidal druhou branku Petr Buchta a na konečných 3:0 uzavřel v 65. minutě Michal Škoda. Dukla tak potřetí v řadě padla a je desátá.

Naopak Teplice si vítězstvím na půdě poslední Ostravy polepšily. V tabulce se dostaly právě před Duklu na deváté místo, přestože na Baníku od 14. minuty po trefě Daniela Holzera dotahovaly. Martin Fillo a Štěpán Vachoušek je nakonec dovedli k obratu na 2:1.

Zlín dohrával od 53. minuty o deseti bez vyloučeného Davida Hubáčka, ale předposlední Sigma nedokázala početní převahy využít a na půdě Ševců bezbrankově remizovala.

Poslední sobotní duel 22. kola Synot ligy mezi třetí Mladou Boleslaví a osmým Jabloncem skončil vítězstvím středočeského klubu. Výběr Karla Jarolíma vstřelil jediný gól zápasu až čtyři minuty před koncem základní hrací doby.

Ondřej Kúdela po rohovém kopu překonal z malého vápna gólmana Michala Bártu a vystřelil tak Boleslavi tříbodový náskok na čtvrtý Liberec.

Slovan ale bude hrát až v neděli, kdy doma nastoupí proti první Plzni. Program 22. kola uzavře derby pražských „S“ mezi Spartou a Slavií.

Sobotní výsledky 22. kola první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - 1. FC Slovácko 2:0 (0:0)
Branky: 59. Hubínek, 64. Mosquera. Rozhodčí: Jílek - Pilný, Kříž. ŽK: Reinberk, Biolek (oba Slovácko). Diváci: 4571.

Zbrojovka Brno - Dukla Praha 3:0 (2:0)
Branky: 1. Hyčka, 44. P. Buchta, 66. Škoda. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Kubr. ŽK: Hyčka, Škoda - Považanec. Diváci: 3942.

Baník Ostrava - FK Teplice 1:2 (1:1)
Branky: 14. Holzer - 31. Fillo, 73. Vachoušek. Rozhodčí: Julínek - Kotík, Caletka. ŽK: De Azevedo - Nivaldo, Ljevakovič, Fillo. Diváci: 4501.

Fastav Zlín - Sigma Olomouc 0:0
Rozhodčí:
Ardeleanu - Moláček, Melichar. ŽK: Matějov, Hubáček, Holík, Poznar, Dostál - Ševčík, Šindelář. ČK: Hubáček. Diváci: 3911.

FK Mladá Boleslav - FK Jablonec 1:0 (0:0)
Branka: 86. Kúdela. Rozhodčí: Orel - Hájek, Hock. ŽK: Rada - Greguš. Diváci: 2107.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít