Bohemians zjistili, že umí vyhrávat. Přes zimu nebudou na sestup

Fotbalisté Bohemians včera vyhráli nad Jabloncem a ještě hodinu po zápase slavili, jako kdyby vyhráli celou ligu. Vítězství 2:1 jim přitom pomohlo jen na 13. místo tabulky. I to je ale pro ně cenné, protože díky tomu stráví zimní přestávku mimo sestupové pozice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohemians na závěr podzimu chytili formu, neprohráli 5 zápasů v řadě | Foto: www.bohemians.cz/PJMl

„Vždycky jsem věřil, že to zvládneme. Vyplnilo se to,“ zhodnotil závěr podzimu záložník Bohemians David Bartek po výhře 2:1 nad Jabloncem.

Kdyby byly Vánoce o měsíc a půl dřív, měli by je Bohemians hodně smutné. V tabulce byli předposlední, bez vítězství a ještě před polovinou ligy se mocně hlásili o sestup. Od té doby 3 domácí výhry, 2 remízy venku a rázem budou na závěr roku veselejší.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bohemians po vítězství nad Jabloncem oslavili posun mimo sestupové příčky

„Kdybychom si před měsícem a půl řekli, že budeme mít na konci 16 bodů, bylo by to fantastické, naštěstí to tak je. Jsem věčný optimista, věřil jsem,“ připomíná opora klokanů v brance Zdeněk Zlámal.

„Doma jsme s Jihlavou prohrávali 0:1. Výkon byl strašidelný. V kabině byla bouřka a pak jsme zápas zvládli. Jihlava nás nastartovala,“ připomíná brankář Zlámal utkání, od kterého Bohemians drží pětizápasovou sérii bez porážky. „Zjistili jsme, že jsme nezapomněli vyhrávat,“ dodává Bartek.

„Konec podzimu byl fantastický. Trenér vždycky říká, že když nemáme body a vyhrajeme poslední zápas, je to lepší, protože si to hrozně užijeme,“ plánoval Zdeněk Zlámal oslavu výhry.

Nepočítaje ostravský Baník, všechny týmy ze závěru ligové tabulky v posledních týdnech bodovaly, a tak jsou blízko sestupu teď i mužstva, která to tam ještě pár kol zpátky měla hodně daleko. Vršovický tým třeba ztrácí pouhé dva body na Teplice, pod tlak se může dostat i Dukla.

Klokani se teď navíc nechtějí zastavit a někteří z nich už vyhlíží dva a půl měsíce dopředu, kdy pojedou k prvnímu jarnímu duelu do Olomouce. „Bude to důležitý zápas v boji o záchranu. Tímhle vítězstvím jsme udělali krok, abychom hráli víc v klidu,“ tuší David Bartek.

Po vítězství nad Jabloncem slavili Bohemians důležité 3 body i výročí 110 klubu velkým ohňostrojem | Foto: www.bohemians.cz/PJMl

Martin Charvát, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme