Boj fotbalistů Anglie a Francie na ME skončil remízou 1:1

Fotbalisté Anglie remizovali v úvodním duelu skupiny D na mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině 1:1. Angličany poslal v Doněcku do vedení ve 30. minutě svým prvním gólem v reprezentaci Lescott, o devět minut později vyrovnal Nasri.

Fotbalisté Anglie remizovali na úvod skupiny D s Francií 1:1

Fotbalisté Anglie remizovali na úvod skupiny D s Francií 1:1 | Zdroj: Reuters

Anglický tým se musel obejít bez několika zraněných opor i bez potrestaného Wayna Ronneyho. Do sestavy se tak dostal Oxlade-Chamberlain z Arsenalu, který se v 18 letech a 301 dnech stal druhým nejmladším Angličanem, který kdy zasáhl do zápasu na ME. Tím nejmladším byl právě Rooney. Tomu bylo v roce 2004 o 69 dní méně a shodou okolností nastoupil také proti Francii.

Začátek zápasu vyšel lépe Anglii. V 15. minutě měl obrovskou šanci Milner, ale po kličce brankáři Llorisovi netrefil prázdnou branku. Za dalších patnáct minut už se Angličané dočkali, po centru kapitána Gerrarda se hlavou prosadil obránce Manchesteru City Lescott, který za A-tým skóroval poprvé v životě.

Z vedení se Anglie radovala jen devět minut. Ve 35. minutě sice ještě Diarra ve velké šanci ani nadvakrát neuspěl, ale ve 39. minutě už se prosadil Nasri střelou k bližší tyči.

Po přestávce se fanoušci v Doněcku velkých šancí nedočkali, oba týmy hrály opatrně a takticky. Francouzi měli v závěru tlak, ale prosadit se nedokázali. Nebezpečnou střelu Cabayeho srazil na roh Welbeck a zachránil Anglii od inkasovaného gólu.

Skupina D:

Doněck: Francie - Anglie 1:1 (1:1)
Branky: 39. Nasri - 30. Lescott. Rozhodčí: Rizzoli - Faverani, Stefani (všichni It.). ŽK: Oxlade-Chamberlain, Young (oba Angl.). Diváci: 48.500

Francie: Lloris - Debuchy, Mexes, Rami, Evra - Cabaye (84. Ben Arfa), Diarra, Malouda (85. Martin) - Nasri, Ribéry - Benzema. Trenér: Blanc

Anglie:Hart - Johnson, Terry, Lescott, Cole - Milner, Gerrard, Parker (78. Henderson), Oxlade-Chamberlain (77. Defoe) - Young - Welbeck (90. Walcott). Trenér: Hodgson