Bojovnost jabloneckých fotbalistů netradičně ocenili i fanoušci

Fotbalisté Jablonce se nedostali na první příčku Gambrinus ligy. Ba co víc, doma prohráli 2:3 a ještě ke všemu s Mladou Boleslaví, pro kterou je to první vítězství v tomto ročníku na hřišti soupeře. Přesto fanoušci domácí hráče po zápase nevypískali - naopak, zcela upřímně jim tleskali. A povzbuzovali je i při samotném zápasu. Tyto zdánlivé paradoxy mají vysvětlení jinde než v tom, že by se snad v chladném podzimu zahřívali čímsi ostřejším.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání 14. kola první fotbalové ligy: Baumit Jablonec - FK Mladá Boleslav, 10. listopadu v Jablonci nad Nisou. Marek Kysela z Jablonce a Martin Nešpor z Boleslavi. | Zdroj: ČTK

Něco takového, tedy že by publikum pořádně fandilo domácím, je v Jablonci výjimečné. Pravda, diváků zase přišlo jen tradičních 1600 (a tupější jedinci se vytasili s dýmovnicemi), ale většina svůj tým podporovala. A měla proč. Jablonec totiž prohrával po penaltě z 25. minuty, a navíc bojoval bez vyloučeného brankáře Špita.

„Chvíli to bylo těžké, než si to zase sedlo, co se týče rozestavení a přebírání hráčů. Ale po tom kontaktním gólu to už bylo dobré, nicméně těch deset minut bylo opravdu kritických,“ uznal po zápase kapitán Jablonce Karel Piták.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jablonec s Mladou Boleslaví prohrál, paradoxně si ale vysloužil potlesk svých fanoušků i pochvalu trenéra

Ostatně, v těch deseti minutách dostali domácí druhý gól, na který snížením zareagoval ještě do poločasu právě on.

„Proti každému mužstvu je těžké hrát v deseti, a kór sedmdesát minut. Ale vyždímali jsme se až do konce, chtěli jsme vyrovnat, byly tam šance, napálili jsme tyč. Chtěli jsme aspoň bod, bohužel, no,“ pokrčil rameny Karel Piták.

Víte, co je jedna z největších hloupostí, které se v souvislosti s fotbalem říkají? Že je někdy horší hrát proti soupeři, který má o hráče méně. Ta přesila musí být znát, jde jenom o to ji využít. Což Boleslavští udělali ve druhé půli velmi zřídka, obvykle je zelenobílí tlačili před jejich branku.

„Myslím, že u nás je to hodně dané i postavením v tabulce, bodů máme málo. Možná kdybychom jich měli o čtyři nebo pět víc, dohráli bychom to ve větším klidu a s větší suverenitou,“ hledal vysvětlení trenér Mladé Boleslavi Ladislav Minář.

Hned jak si v 74. minutě zavýskl a zaradoval se ze třetího gólu svěřenců, zase aby se strachoval, protože David Lafata snížil na 2:3. Domácí se nevzdali. A právě tu bojovnost a chuť ocenili nejen diváci, ale naprosto stejně i jejich kouč Václav Kotal.

„Pozitivní je to, že i za nepříznivého stavu utkání jsme se s výsledkem pořád snažili něco udělat.“

Škoda, že se slova vyřčená na mikrofon automaticky sama netesají do nejbližšího kamene.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme