Boleslav a Liberec spolu v Synot lize stále drží krok, Tecl dal dva góly

Fotbalisté Jablonce i díky dvěma zásahům Stanislava Tecla zdolali v 19. kole Synot ligy Brno 3:0 a napravili si reputaci po porážce v podještědském souboji s rivalem z Liberce. Ten v sobotu také uspěl, když zvítězil v Teplicích rovněž 3:0, a nadále má v tabulce stejně bodů jako třetí Mladá Boleslav, která veze plný počet bodů ze Zlína.

Útočník Jablonce Stanislav Tecl dal ve třech jarních soubojích už čtyři branky

Útočník Jablonce Stanislav Tecl dal ve třech jarních soubojích už čtyři branky | Zdroj: ČTK

Zlín se v jarní části ligového ročníku nadále trápí. Prohrál potřetí v řadě a klesl na devátou pozici.

Mladá Boleslav na jeho půdě vedla od 43. minuty, kdy se z penalty prosadil Lukáš Magera. Ten musel exekuci provést nadvakrát, protože rozhodčí Jiří Jech kvůli předčasnému vyběhnutí jednoho z hráčů nechal pokutový kop opakovat.

V 88. minutě pojistil výhru mladoboleslavských fotbalistů Aleš Čermák, jenž uzavřel na konečných 2:0.

Tým z města automobilového průmyslu se tak udržel na třetí příčce s šestibodovým mankem na pražskou Spartu. Krok se svěřenci Karla Jarolíma ovšem nadále drží Liberec, který má v tabulce po sobotním vítězství 3:0 v Teplicích rovněž 35 bodů.

Jablonec si po nevydařeném severočeském derby se Slovanem napravil chuť v domácím souboji s Brnem.

V 8. minutě sice mohla jít Zbrojovka do vedení, když Pavel Zavadil z přímého kopu prověřil pozorného Michala Bártu.

O půl hodiny později už ale zaúřadovali Jablonečtí. Matěj Hybš našel na hranici šestnáctky osamoceného Stanislava Tecla, který se s míčem v rychlosti otočil a poslal ho za Melichárkova záda.

Další gól přidal s pomocí teče po zaváhání brněnské defenzivy Vjačeslav Karavajev. Tecl se v závěru prosadil ještě jednou na konečných 3:0 a trefil se na jaře už počtvrté.

Jihlava po remíze se Slavií nestačila na Slovácko, kterému podlehla 1:3. Toho mohla využít předposlední Sigma Olomouc, jež na předposledním místě na Vysočinu ztrácela jeden bod.

Od vedoucí Plzně před vlastním publikem sice inkasovala už v 10. minutě, jenže branka Michala Ďuriše nebyla uznána, protože Jan Kovařík podle rozhodčích centroval ze zámezí.

V 26. minutě navíc Daniel Kolář neproměnil penaltu, a tak skončilo úvodní dějství nadějným výsledkem pro Olomouc. Krátce po pauze ovšem Tomáš Hořava vystřelil Viktorii vedení.

Plzeň ho udržela až do konce utkání, které dohrávala v početní převaze. V 66. minutě byl totiž vyloučen domácí Uroš Radakovič. Svěřenci Karla Krejčího tak vedou Synot ligu před druhou Spartou o šest bodů.

Výsledky 19. kola první fotbalové ligy:

FK Jablonec - Zbrojovka Brno 3:0 (1:0)
Branky: 38. a 81. Tecl, 71. Karavajev. Rozhodčí: Hrubeš - Nádvorník, Melichar. ŽK: Hanousek (Jablonec). Diváci: 2180.

1. FK Příbram - Bohemians Praha 1905 0:0
Rozhodčí: Marek - Blažej, Hájek. ŽK: Mudra, Bednář, Pilík - Mosquera.

1. FC Slovácko - Vysočina Jihlava 3:1 (1:1)
Branky: 16. Šumulikoski, 85. Koné, 90.+2 Havlík - 15. Hronek. Rozhodčí: Zelinka - Kotík, Pelikán. ŽK: Sadílek, Košút - Kučera. Diváci: 3778.

FK Teplice - Slovan Liberec 0:3 (0:0)
Branky: 72. a 79. Vůch, 51. Shala. Rozhodčí: Houdek - Moláček, Vlasjuk. ŽK: Ljevakovič, Soungole, Chudý - Karafiát, Bartl. ČK: 76. Soungole. Diváci: 4328.

Fastav Zlín - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1)
Branka: 44. Magera z pen., 89. Čermák. Rozhodčí: Jech - Pilný, Dobrovolný. ŽK: Janíček, Diop - Pauschek, Rada, Kalabiška. Diváci: 3462

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít