Boleslav dál myslí na poháry. Olomouc porazila 2:0

Souboj týmů, které figurují v horních patrech fotbalové Gambrinus ligy a poslední dvě utkání v řadě nevyhrály, vyzněl pro Mladou Boleslav. Olomouckou Sigmu zdolala ve 22. kole po brankách Johany a Mendyho 2:0.

Fotbalisté Mladé Boleslavi slaví druhý gól do olomoucké sítě

Fotbalisté Mladé Boleslavi slaví druhý gól do olomoucké sítě | Zdroj: ČTK

První šanci zápasu měl hostující Šultes, ale v páté minutě trefil jen nohy vybíhajícího gólmana Millera. I ve zbytku prvního poločasu měla více možností skórovat Sigma. O pár decimetrů minuli branku Ordoš a znovu Šultes.

Proto bylo trochu překvapením, že se trefili domácí. Ve 42. minutě zužitkoval Petr Johana dobře rozehraný rohový kop přesnou hlavičkou. Vzápětí mohl zvýšit na 2:0 Chramosta, jenže zamířil jen do tyče.

V druhé půli už vládli Mladoboleslavští. Jejich převahu zúročil v 55. minutě přízemní ranou Alexandre Mendy.

Středočeši mají díky vítězství na pátém místě 37 bodů, jen o jeden méně než Olomouc. Třetí Jablonec má bodů 40 a sobotní utkání se Spartou k dobru.

FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc 2:0 (1:0)
Branky: 42. Johana, 54. Mendy. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Šírl, Kulič, Opiela - Hořava. Diváci: 3285.

M. Boleslav: Miller - Kysela, Rolko, Johana, Šírl - Mendy, Kúdela, Opiela, Fabián (86. Dimutsos) - Kulič (90. Řezníček), Chramosta (74. Táborský). Trenér: Stanner.

Olomouc: Drobisz - Koutný (79. Tomeček), Kučera, Škerle, Vepřek - Rossi, Bajer - Ordoš - Doležal (59. Hořava), Šultes, Navrátil (69. Přikryl). Trenér: Psotka.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít