Boleslav si doma poradila s Olomoucí, ta se přiblížila sestupu

Fotbalisté olomoucké Sigmy nevyužili šanci bodově se dotáhnout na čtrnáctou Příbram. V páteční předehrávce 26. kola Synot ligy prohráli na půdě třetí Mladé Boleslavi 1:3. Středočeši naopak odskočili čtvrtému Liberci na odstup čtyř bodů.

Pavel Čmovš (vpředu) se proti Olomouci zapsal mezi střelce zkraje 3. minuty

Pavel Čmovš (vpředu) se proti Olomouci zapsal mezi střelce zkraje 3. minuty | Zdroj: ČTK

Duel Mladé Boleslavi s Olomoucí měl hektický úvod. Jen během úvodních šesti minut padly tři branky.

Po 120 vteřinách hry otevřel gólový účet utkání domácí Pavel Čmovš. Na přední tyči si naskočil na centr Tomáše Přikryla od rohového praporku a hlavou usměrnil balon na vzdálenější tyč.

Necelé tři minuty nato se prosadil jeho spoluhráč Jan Chramosta opět po standardní situaci. Mladoboleslavský útočník si naběhl do vápna na prodloužený pas a křižnou ranou zvýšil na 2:0.

Olomouc se rychle oklepala a hned z protiútoku se v 6. minutě trefil Šimon Falta. Ve vápně převzal Navrátilovu přihrávku, obešel gólmana Jakuba Diviše a snížil. A to bylo ze strany Sigmy všechno.

Domácí Přikryl vstřelil ve 20. minutě třetí branku Mladé Boleslavi a na konečných 4:1 pečetil v 74. minutě povedenou dělovkou zpoza šestnáctky Ladislav Takács.

Středočeši měli celou řadu šancí, jenže ani jednu nedokázali přetavit v gól. V nastavení druhého poločasu ještě mohl skórovat Jan Kalabiška, ale tomu při pokusu na zadní tyč chyběla přesnost.

Boleslav zůstává po výhře 4:1 třetí se čtyřbodovým náskokem na čtvrtý Liberec, který v sobotu vyzve poslední Baník Ostrava. Olomouc je nadále na patnácté pozici. Od udržení ji dělí tři body, jež ztrácí na Příbram, ale ta má nedělní duel v Brnu k dobru.

26. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc 4:1 (3:1)
Branky: 3. Čmovš, 6. Chramosta, 20. Přikryl, 74. Takács - 7. Falta. Rozhodčí: Nenadál - Pochylý, Pilný. ŽK: Čmovš, Takács, Fleišman, Magera - Houska, Navrátil, Štěrba, Mahmutovič. Diváci: 1987.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít