Boleslav si pojistila třetí místo, za ní se drží Liberec

Fotbalisté Mladé Boleslavi si před večerním zápasem Liberce pojistili třetí místo v tabulce díky výhře na Slovácku. V dalších zápasech remizovala Olomouc se Slavií, Teplice se Zlínem a stále beznadějně poslední Baník v deseti hráčích otočil zápas v Příbrami. Jediný domácí výhru zaznamenal Liberec v zápase s Jihlavou.

Roman Bednář rozhodl zápas Příbrami s Baníkem. Trefil se do vlastní branky

Roman Bednář rozhodl zápas Příbrami s Baníkem. Trefil se do vlastní branky | Zdroj: ČTK

Středočeši na Slovácku potvrdili roli favorita a velkého aspiranta na pohárové příčky. Adama Jánoš se v 15. minutě zastřeloval, aby o pět minut později překonal Heču dorážkou střely Jana Chramosty.

O výsledku 2:0 pro Boleslava rozhodla situace, která se odehrála 20 minut před koncem. Souboj Koného s Takácsem posoudil rozhodčí Houdek jako penaltový a Lukáš Magera nekompromisně potvrdil výhru.

Domácí se nakonec nedočkali ani čestného úspěchu. Doškovu branku těsně před koncem neuznali pomezní rozhodčí.

Bod za Středočechy se na čtvrté místě drží Liberec, který v domácím prostředí porazil Jihlavu díky dvěma brankám Herolina Shaly.

V ostatních zápasech hosté zápasy dotahovali a v jednom případě dokonce otočili. Povedlo se to beznadějně poslednímu Baníku v Příbrami. Mladý tým trenéra Petržely sice od 47. minuty prohrával po gólu Šabaly, jenže poslední čtvrthodina se navzdory všem okolnostem povedla Ostravě.

V 75. minutě se po zmatcích v pokutovém území dostal ke střele De Azevedo a krásnou ranou vyrovnal. O chvíli později sice rozhodčí Ardeleánu vyloučil stopera Vraštila a poslal Baník o deseti. Ostravané se ale dostali k přímému kopu, který za záda vlastního brankáře usměrnil Roman Bednář.

Baník slaví první výhru na hřišti soupeře v této sezoně a v tabulce má 14. bodů. Od nesestupového místa Příbrami ho ale dělí desetibodová propast.

K záchraně se mohla přiblížit olomoucká Sigma, povedlo se jí to ale pouze částečně. Proti Slavii sice Hanáci od 60. minuty vedli, když Pavlenku prostřelil Navrátil, 10 minut před koncem ale vyrovnal na konečných 1:1 Jaromír Zmrhal.

Teplice po poločase vedly nad Zlínem 2:0 po vlastenci Jugase a gólu Vondráška, ve druhé pětačtyřicetiminutovce ale začali dělat hloupé chyby a o náskok přišly. Prosadili se hráči hostující ze Slavie – Štěpán Koreš a Vukadin Vukadinovič.

V neděli zakončí 25 kolo Plzeň s Brnem a Sparta ve vršovickém Ďolíčku.

25. kolo první fotbalové ligy:
1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1)
Branky: 20. Jánoš, 70. Magera z pen. Rozhodčí: Houdek - Peřina, Hrabovský. ŽK: Daníček, Kerbr, Šimko, Biolek, Koné - Takács. Diváci: 4105.

Slovan Liberec - Vysočina Jihlava 2:0 (2:0)
Branky: 34. a 44. Shala. Rozhodčí: Jílek - Hájek, Pochylý. ŽK: Shala - Urdinov, Šulek. Diváci: 3236.

Sigma Olomouc - Slavia Praha 1:1 (0:0)
Branky: 59. Navrátil - 79. Zmrhal. Rozhodčí: Pechanec - Kříž, Hock. ŽK: Chorý - Mihalík, Souček, Hušbauer (všichni Slavia). Diváci: 5 459.

1. FK Příbram - Baník Ostrava 1:2 (0:0)
Branky: 48. Šabala - 75. De Azevedo, 85. vlastní Bednář. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Ratajová. ŽK: Štípek, Divíšek - Vraštil, Dostál. ČK: 80. Vraštil (Ostrava).

Teplice - Zlín 2:2 (2:0)
Branky: 5. vlastní Jugas, 33. Vondrášek - 50. Koreš, 68. Vukadinovič. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Caletka - Jech, Franěk. ŽK: Kodeš, Jeřábek, Lüftner - Janíček, Koreš. Diváci: 2688.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít